Puchar Narodów Afryki bez Essiena

Autor: Tomasz Delimat | 04.11.2012 22:24 | komentarzy: 8 | kategoria: News |

Michael Essien najprawdopodobniej nie weźmie udziału w Pucharze Narodów Afryki. Pomocnik z Ghany woli skupić się na treningach w klubie.

Essien w ostatnim dniu letniego okienka transferowego przeniósł się z Chelsea Londyn do Realu Madryt na roczne wypożyczenie. Wydawało się, że pomocnik na boisku będzie pojawiał się sporadycznie, ale kontuzje w zespole sprawiły, że często dostaje ostatnio szanse gry od pierwszej minuty. W ten weekend w ligowym spotkaniu z Realem Saragossa zdobył nawet gola.

Michael Essien zawiesił już swą reprezentacyjną karierę w 2010 roku, by wznowić ją rok później. Teraz selekcjoner kadry Ghany zamierzał powołać go na Puchar Narodów Afryki. 29-letni zawodnik zapowiedział jednak, że nie przyjmie powołania, woli bowiem skoncentrować się na treningach w Madrycie. Jednocześnie dodał, że jest gotowy pomóc reprezentacji w eliminacjach mistrzostw świata.

Puchar Narodów Afryki odbędzie się w dniach od 19 stycznia do 10 lutego 2013 roku na boiskach RPA. Ghana trafiła do grupy B, gdzie jej rywalami będą Mali, Niger i Demokratyczna Republika Konga.

Czytaj więcej o: Chelsea FC, Real Madryt, Anglia, Hiszpania, Michael Essien, Puchar Narodów Afryki 2013

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (8)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze