United odradza się w Bradze

Autor: Jan Wiśniewski | 07.11.2012 22:46 | komentarzy: 25 | kategoria: Recenzja meczu |

Manchester United po ciekawym spotkaniu wygrał na wyjeździe z SC Bragą 3:1. Gole dla Anglików zdobyli Robin van Persie, Wayne Rooney oraz Javier Hernández. Dla Portugalczyków jedyne trafienie zaliczył Alan.

Już w 6. minucie na strzał zdecydował się napastnik gospodarzy, Éder, ale jego próba przeleciała obok bramki. Kilka minut potem szczęścia próbowali kolejno Leandro Salino oraz Rúben Micael, lecz David De Gea nie musiał nawet interweniować. Przez pierwsze kilkanaście minut pojedynku trochę niespodziewanie to Braga zdominowała swojego rywala. Podopieczni José Peseiro nie pozwalali przyjezdnym na zbyt wiele, przez co angielscy piłkarze nie byli w stanie przedrzeć się w szesnastkę swojego oponenta. Najlepszej dotąd okazji Braga nie wykorzystała w 22. minucie starcia. Hugo Viana dokładnie zacentrował do Édera, którego główka, pomimo jego dogodnej pozycji, okazała się nieskuteczna. Manchester obudził się dopiero dwa kwadrans po rozpoczęciu gry. Jonny Evans po raz pierwszy stworzył zagrożenie pod polem karnym rywala, ale i jego uderzenie było niedokładne. To nie ostudziło jednak zapałów Portugalczyków. Ich ataki z końcówki pierwszej połowy z pewnością przyniosłyby pierwszego w tym spotkaniu gola, gdyby nie doskonała postawa w bramce „Czerwonych Diabłów” De Gei. Hiszpan kilkukrotnie wychodził tego wieczoru z opresji obronną ręką.

Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy SC Braga zasłużenie zdobyła upragnionego gola. W 49. minucie Evans sfaulował we własnym polu karnym szarżującego Custódio i Felix Brych podyktował dla gospodarzy jedenastkę. Do stojącej piłki podszedł Alan, który pewnie pokonał De Geę. Po godzinie od rozpoczęcia meczu gra musiała zostać przerwa na kilkanaście minut z powodu awarii zasilania na stadionie Estádio Municipal. W 63. minucie golkiper United po raz kolejny zatrzymał uderzenie jednego z przeciwników. Z biegiem czasu gra nieco się wyrównała i do głosu zaczęli dochodzić gracze sir Alexa Fergusona. Ich wysiłki efekt przyniosły dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Wprowadzony niedługo wcześniej na plac gry Robin van Persie skorzystał z podania od Ryana Giggsa i celnym strzałem doprowadził do remisu. Kiedy wydawało się, że obydwie jedenastki podzielą się tego dnia punktami, gracze United trafili po raz drugi. W 84. minucie w szesnastce Bragi sfaulowany został Wayne Rooney, a pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się być on sam. W doliczonym czasie gry dzieła zniszczenia dopełnił Javier Hernández, ustalając tym samym końcowy rezultat spotkania.

SC Braga – Manchester United 1:3 (0:0) – Alan 49' (k.) – van Persie 80', Rooney 84' (k.), Hernández 90+2

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Manchester United, Anglia, Portugalia, Sporting Braga, Wayne Rooney, Robin van Persie, Javier Hernandez, Braga - Man. Utd 2012-11-07, Alan