Manchester United pierwszym klubem w fazie pucharowej

Autor: Michał Nowacki | 08.11.2012 10:04 | komentarzy: 7 | kategoria: News |

Wicemistrz Anglii po środowej wygranej w Lidze Mistrzów stał się jedynym zespołem, który zapewnił sobie awans do fazy pucharowej z pierwszego miejsca. Manchester United jest jedyną drużyną, która nie straciła jeszcze żadnego punktu.

I kolejka Ligi Mistrzów:

19 września na Old Trafford Manchester United podejmował Galatasaray Stambuł. Jedyną bramkę zdobył Michael Carrick, zaś Luis Nani nie wykorzystał rzutu karnego. W tym samym czasie Sporting Braga mierzył swoje siły u siebie z CFR Cluj. Portugalczycy przegrali 0:2 po obu trafieniach Rafaela Bastosa.

II kolejka Ligi Mistrzów:

Wicemistrz Anglii poleciał do Rumunii pojedynkować się z CFR Cluj. Na Stadionul Dr. Constantin Rădulescu po raz pierwszy „Red Devils” stracili bramkę, Pantelis Kapetanos uszczęśliwił swoich kibiców w 14. minucie. Jednak wysoka dyspozycja Robina van Persiego w 29. minucie dała remis, zaś na początku drugiej połowy Holender ponownie wpisał się na listę strzelców.

W drugim meczu grupy H Galatasaray u siebie przyjęła Bragę, która do domu wyjechała zwycięska. Spotkanie ponownie zakończyło się wygraną portugalskiego klubu 2:0, gole zdobyli Rúben Micael i w 90+4. minucie Alan.

III kolejka Ligi Mistrzów:

Dwa tygodnie temu kibice na Old Trafford byli świadkami niesamowitego i dramatycznego wydarzenia. Podopieczni Alexa Fergusona już po 20 minutach przegrywali na Old Trafford 0:2, Alan w 2. i 20. minucie pokonał Davida De Geę. Pięć minut później kontaktowego gola zdobył Javier Hernández i pewnym było, że „Czerwone Diabły” powalczą o lepszy wynik. Do przerwy rezultat nie uległ zmianie, długo wicemistrz Anglii nie mógł znaleźć drogi do siatki Rumunów. W 62. minucie do remisu doprowadził Jonny Evans, co tylko zmotywowało gospodarzy do kolejnych ataków ofensywnych. W 75. minucie strzelec pierwszego gola zapunktował ponownie i dał prowadzenie 3:2.

Galatasaray Stambuł ponownie rozgrywała mecz przed własną publicznością. Tym razem jednak obie ekipy podzieliły się punktami. W 19. minucie samobójcze trafienie zanotował Dany Nounkeu i na przerwę CFR Cluj schodziło z jednobramkowym prowadzeniem. Dopiero w 77. minucie niezawodny Burak Yilmaz doprowadził do remisu, który dał obu drużynom po jednym punkcie.

IV kolejka Ligi Mistrzów:

Wczorajsze spotkanie ze Sportingiem Braga, podobnie jak pierwsze, nie obyło się bez emocji. W środę do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis, ale w 4. minucie drugiej połowy gospodarz wyszedł na prowadzenie za sprawą Alana. Zaznaczyć trzeba, że ten rzut karny wcale nie był taki oczywisty.

Kilka minut później zgasło światło i dopiero po około 10 minutach udało się dokończyć spotkanie. Przerwę tę lepiej wykorzystali Anglicy, którzy po straconej bramce mogli dostać kolejne wskazówki od swojego trenera. W czasie awarii prądu na rozgrzewkę udał się Robin van Persie, który wszedł na boisko w 64. minucie. Zaledwie kwadransa potrzebował Holender, aby doprowadzić do remisu. Cztery minuty później do podopiecznych Fergusona uśmiechnęło się szczęście. Tutaj już nie było mowy o żadnym dyskutowaniu, Wayne Rooney był ewidentnie faulowany. Sam poszkodowany podszedł do futbolówki i w pojedynku z Beto to  „Wazza” był zwycięski. Anglik z jedenastu metrów dał prowadzenie „Czerwonym Diabłom” 2:1. W doliczonym czasie gry Javier Hernández podwyższył na 3:1 i przypieczętował swojej drużynie awans do fazy pucharowej. Dzień przed tym meczem szkocki menadżer obchodził swój jubileusz. 6 listopada 1986 roku rozpoczął pracę na Old Trafford, we wtorek minęło 26 lat.

Galatasaray zrewanżowała się CFR Cluj, które „urwało” punkty Turkom. W Rumunii wspaniały popis strzelecki dał Burak Yilmaz, który zanotował hat-tricka. W 18. minucie napastnik otworzył wynik spotkania, drugą połowę lepiej rozpoczęli goście. W 53. minucie do remisu 1:1 doprowadził Modou Sougou, ale 61. i 74. minuta należała do Buraka Yilmaza.

Tabela grupy D po 4. kolejce Ligi Mistrzów:

M        Z          R         P          B         P

1. Manchester United                      4          4          0          0          9:4       12
  2. Cluj                                            4          1          1          2          5:6       4
  3. Galatasaray                                4          1          1          2          4:5       4
  4. Braga                                         4          1          0          3          5:8       3