Kalou zapewnia zwycięstwo Lille

Autor: Bartłomiej Misztal | 10.11.2012 18:56 | komentarzy: 6 | kategoria: Recenzja meczu |

Podopieczni Rudiego Garcii skromnie wygrali z Brestem. Gola na wagę trzech punktów zdobył Salomon Kalou.

Piłkarze Lille chcieli otrząsnąć się po dotkliwej porażce w Lidze Mistrzów. Ich tegoroczna przygoda w tych rozgrywkach już się zakończyła, ale mogą walczyć o to aby zaprezentować się w nich w następnym sezonie. By tak się stało, muszą zbierać drogocenne punkty w Ligue 1. Wykorzystali swoją szansę w sobotnim starciu z Brestem.

Od początku spotkania gospodarze kontrolowali przebieg gry. Brakowało im tylko zdobyczy bramkowych. Goście bardzo skutecznie zapobiegali zagrożeniom ze strony Lille. Alexis Thebaux musiał jednak uznać wyższość Salomona Kalou. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej w 45 minucie pokonał bramkarza Brestu. W drugiej połowie piłkarze Lille nadal utrzymywali przewagę w tym spotkaniu. Skutecznie bronili się przed natarciami drużyny przeciwnej. Do końca spotkania nie oddali zwycięstwa i mogli cieszyć się ze zdobycia trzech punktów.

Po tym meczu drużyna Lille ma 20 punktów w tabeli Ligue 1 i zajmuje tymczasowo 4 miejsce. Do prowadzącego Paris Saint-Germain tracą dwa oczka. Wicemistrz Francji z poprzedniego sezonu będzie rozgrywał jutro mecz z Montpellier. Warto też dodać, że będące na podium Olympique Marsylia i Olympique Lyon mają dwa spotkania przed sobą.

OSC Lille – Stade Brestois 29 1:0 (1:0) Kalou 45'