„Czerwone Diabły” poległy w tureckim piekle

Redakcja | 20.11.2012 22:35 | komentarzy: 14 | kategoria: Recenzja meczu |

Manchester United doznał pierwszej porażki w obecnym sezonie Ligi Mistrzów. Zwycięstwo Galatasaray zapewnił tak jak przed dwoma tygodniami – Burak Yılmaz.

Sir Alex Ferguson desygnował do pojedynku z mistrzem Turcji nieco rezerwowy skład, w którym miejsce znalazł dla siebie, m.in. występujący ostatnimi czasy w roli niezawodnego „jokera” – Javier Hernández. Jednak to nie Meksykanin był wiodącą postacią „Czerwonych Diabłów”, tylko debiutujący w europejskich rozgrywkach, 18-letni Nick Powell, który całkiem udanie brał się za konstruowanie ofensywnych akcji wicemistrzów Anglii. Z drugiej strony aktywnie radził sobie Burak Yılmaz i Felipe Melo i to właśnie zawodnicy Galatasaray stwarzali większe zagrożenie i posiadali optyczną przewagę na boisku. Bardzo klarownych sytuacji jednak brakowało, poza tą z 44. minuty gdy dobrym strzałem popisał się Powell. Młody Anglik trafił jednak w poprzeczkę i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga odsłona rozpoczęła się zdecydowanie lepiej dla gospodarzy, którzy objęli prowadzenie w 53. minucie. Najpierw groźną główkę Felipe Melo wybronił na rzut rożny Anders Lindegaard, jednak po stałym fragmencie Duńczyk był już bezradny, a na listę strzelców wpisał się po raz piąty w tej edycji Ligi Mistrzów – Burak Yılmaz. Turcy byli bardzo zmotywowani i skutecznie bronili dostępu do swojej bramki, wychodząc czasami z groźnymi kontrami. Jedna z nich o mało nie zakończyła się bramką, gdy potężne uderzenie Hamita Altıntopa wylądowało na poprzeczce bramki United. „Czerwone Diabły” próbowały atakować, jednak gospodarze niesieni gorącym dopingiem miejscowej publiczności nie pozwolili wydrzeć sobie nawet punktu i utrzymali korzystny wynik do końca spotkania.

Galatasaray Stambuł Manchester United 1:0 (0:0). Bramka: Yılmaz 53'.

• Liga Mistrzów: Raport ligowy #5

Przed następną kolejką fazy grupowej Ligi Mistrzów, warto sprawdzić co słychać u drużyn, które nie są zaliczane do grona faworytów tych rozgrywek.