Alderweireld ucina spekulacje o zagranicznym transferze

Redakcja | 23.11.2012 13:57 | komentarzy: 4 | kategoria: News |

23-letni Alderweireld stwierdza, że jego czas w Ajaksie się jeszcze nie skończył i nieprędko dołączy do kolonii belgijskich obrońców w Premier League.

W angielskiej Premier League środkowi obrońcy z Belgii cieszą się dużym szacunkiem. Wystarczy spojrzeć na to, jak świetnie w barwach Arsenalu radzi sobie Thomas Vermaelen, a pewne miejsce w składzie londyńskiego Tottenhamu ma Jan Vertonghen. Ostatnio coraz częściej mówiło się, że tę grupę powiększy również Toby Alderweireld, który miał stać się klubowym kolegą Vertonghena lub trafić do Newcastle United. Sam zainteresowany jednak ucina wszystkie spekulacje i stwierdza, że ciągle dobrze mu w Ajaksie Amsterdam.

– Thomas Vermaelen miał prawie 24 lata, gdy przechodził z Ajaksu do Arsenalu, a wytransferowany przed tym sezonem Vertonghen jest dwa lata starszy ode mnie – zauważa Toby Alderweireld. – Jeśli chcę podążyć ich śladem, to nie mogę opuścić mojego zespołu w przyszłym okienku transferowym, tylko dopiero za rok. Mam jeszcze dużo czasu do nauki i próbowania sił w lidze angielskiej.

23-letni Toby Alderweireld dołączył do Ajaksu Amsterdam przed sezonem 2008/2009 i zdążył już rozegrać w jego barwach ponad 100 oficjalnych spotkań.

Czytaj więcej o: Tottenham Hotspur, Ajax Amsterdam, Jan Vertonghen, Thomas Vermaelen, Newcastle United, Toby Alderweireld

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (4)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze