Manchester United ogrywa QPR

Autor: Ewa Grodzka | 24.11.2012 18:02 | komentarzy: 16 | kategoria: Recenzja meczu |

W meczu 13. kolejki angielskiej Premier League, Manchester United podejmował ostatni w tabeli Queens Park Rangers. Pojedynek na Old Trafford zakończył się zwycięstwem podopiecznych Sir Alexa Fergusona 3:1. Do siatki trafiał Jonny Evans, Darren Fletcher oraz „Chicharito”.

Pierwszy kwadrans meczu nie przyniósł zbyt wielu emocji. W większości przy piłce utrzymywali się gospodarze. W 5. minucie niebezpiecznym dośrodkowaniem popisał się Patrice Evra, ale zabrakło adresata jego podania. Następnie w pole karne próbował wedrzeć się Robin van Persie, ale został skutecznie powstrzymany przez defensorów rywala. W 16. minucie doskonałą okazję do zdobycia gola miał Paul Scholes. Weteran United otrzymał podanie od van Persiego, lecz został zatrzymany w polu karnym. Gospodarze domagali się rzutu karnego, jednak arbiter nie dopatrzył się przewinienia.

Kolejnym kandydatem do strzału był Danny Welbeck. Anglik uderzał po rzucie rożnym wykonywanym przez van Persiego, ale jego strzał został zablokowany. W 20. minucie bliski zdobycia gola był van Persie. Holender dostał podanie od Welbecka, oddał strzał, który wylądował jedynie na bocznej siatce. Następnie kilka okazji strzeleckich miał Wayne Rooney. Jednak żadna z nich nie przełożyła się na otwarcie wyniku w tym spotkaniu. Gospodarze cały czas dominowali na boisku, piłkarze QPR natomiast skupiali się przede wszystkim na defensywie, od czasu do czasu kontrując. Efektem był gol w 37. minucie meczu. Do bramki trafiał Jamie Mackie, jednak znajdował się na pozycji spalonej i bramka słusznie nie została uznana.

W drugiej połowie nieco ożyli goście. Wynik niespodziewanie otworzył w 52. minucie meczu Jamie Mackie. Szkot skutecznie dobił piłkę po strzale Kierona Dyer’a. Po stracie gola do boju ruszyli gospodarze. Do wyrównania doprowadził strzałem głową Jonny Evans w 64. minucie pojedynku. Cztery minuty później było już 2:1. Tym razem do siatki trafiał Darren Fletcher. Kolejny gol padł w 72. minucie meczu. Strzelcem po raz kolejny okazał się rezerwowy „Chicharito”. Meksykanin wykończył podanie od Andersona i bez problemu pokonał bramkarza rywala. W końcówce meczu wynik mógł jeszcze podwyższyć Robin van Persie, ale znów trafiał w boczną siatkę. Ze strony gości okazję miał natomiast Clint Hill, ale sytuację uratował ustawiony na linii bramkowej Rafael.

Manchester United – Queens Park Rangers 3:1 (0:0) Bramki: Evans 64’, Fletcher 68’, Hernández 72’ - Mackie 52’.