Real wygrywa, dwa gole Callejóna

Autor: Michał Nowacki | 27.11.2012 23:44 | komentarzy: 8 | kategoria: Recenzja meczu |

Mistrz Hiszpanii w 1/16 Copa del Rey nie dał się zaskoczyć Alcoyano i wygrał 3:0. Jednak „Królewscy” długo męczyli się z rywalem i dopiero w ostatnich dwudziestu minutach rozstrzygnęli mecz na swoją korzyść.

W pierwszym spotkaniu Real Madryt gładko wygrał 4:1 i „The Special One” pozwolił sobie na mocno rezerwowy skład. W bramce zagrał Adan, na prawej obronie Nacho, na stoperze Ricardo Carvalho. W pomocy swoje szanse dostali Rodriguez, Czeryszew, zaś w ataku Morata.

W pierwszej połowie spotkanie toczyło się w powolnym tempie, ale z kilkoma ciekawymi akcjami. Najpierw strzelał Luka Modrić, ale Murcia znakomicie poradził sobie ze strzałem Chorwata. Goście nie myśleli tylko o obronie i jak najmniejszym wymiarze kary, na dowód tego dwukrotnie zmusili Adana do interwencji.

W 26. minucie doskonałą okazję miał Czeryszew, ale Murcia nie dał się pokonać. W 34. minucie Selvas mógł otworzyć wynik spotkania, ale strzał głową nie dał bramki Alcoyano. Chwilę przed końcem pierwszej połowy „Królewscy” mieli rzut wolny, ale znakomicie strzał Callejóna wybronił golkiper przyjezdnych.

Początek drugiej połowy mógł znudzić najzagorzalszych sympatyków obu drużyn. Real Madryt przejął inicjatywę, dużo był przy piłce, ale akcji ofensywnych było bardzo mało. Dopiero w 71. minucie udało się objąć prowadzenie, Ángel Di María wpisał się na listę strzelców.

Minutę później drugą żółtą kartkę otrzymał Selvas i gospodarz mógł przez dwadzieścia minut grać z przewagą jednego zawodnika. Znakomicie wykorzystał to Jose Callejón, który zdobył dwa gole, najpierw w 89. później w 90. minucie meczu. Asystowali mu kolejno Mesut Özil i Ángel Di María.

Real Madryt - CD Alcoyano 3:0 (0:0) Di Maria 71’, Callejon 89’ i 90’

• Özil przeniesie się do Barcelony?

Barcelona wciąż nie znalazła odpowiedniego zawodnika, który zastąpiłby Neymara sprzedanego w lecie do Paris Saint-Germain. Miejsce Brazylijczyka miałby zająć jego rodak, Philippe Coutinho z Liverpoolu. Jednak transfer nie wydaje się być łatwy do sfinalizowania i El Mundo Deportivo uważa, że dla "Blaugrany" inną opcją może być zakup Mesuta Özila z Arsenalu.

Pomocnik Schalke, Leon Goretzka może w nowym sezonie zagrać w Anglii. 22-latek ma umowę ważną do końca czerwca 2018 roku i już teraz jest na liście życzeń Arsenalu, Chelsea, Liverpoolu czy Tottenhamu.

Po kilku latach Michael Owen ujawnił skrywaną tajemnicę i wyznał, że do Manchesteru United trafił tylko dlatego, że na Old Trafford nie przyszedł Karim Benzema. Sir Alex Ferguson chciał ściągnąć Francuza, który wybrał jednak ofertę Realu Madryt i za 35 milionów euro odszedł do Hiszpanii.

Ofensywnie usposobiony Nabil Fekir gra obecnie w Olympique Lyon, ale już teraz się mówi, że jest na liście Realu Madryt, Arsenalu, Juventusu i Manchesteru United. Jednak "AS" donosi, że to Zinédine Zidane ma największe szanse zostać jego nowym trenerem.