Wielkie wzmocnienia w ataku Juventusu?

Autor: Tomasz Delimat | 30.11.2012 10:32 | komentarzy: 14 | kategoria: News |

Juventus Turyn ma poważne plany transferowe. Już w styczniu do zespołu mistrza Włoch może trafić Didier Drogba. Na następny ogień ma pójść Fernando Llorente.

Przed rozpoczęciem sezonu Juventus wypożyczył z Arsenalu Nicklasa Bendtnera. Duńczyk nie spisuje się jednak na miarę oczekiwań – nie zdołał jeszcze strzelić choćby jednego gola. Wobec kiepskiej dyspozycji innego napastnika, Alessandro Matriego, Antonio Conte już zimą będzie chciał sprowadzić skutecznego snajpera. Jego głównym celem jest Didier Drogba.

Drogba występuje obecnie w chińskim Shanghai Shenhua, lecz od dawna mówi się, że chce wrócić do Europy. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej ma więc rozwiązać kontrakt ze swoim obecnym pracodawcą i dołączyć do któregoś z czołowych klubów Starego Kontynentu na zasadzie wolnego transferu. Chęć sprowadzenia słynnego napastnika wyraziły między innymi Chelsea i Liverpool, ale to Juventus jest – zdaniem mediów – faworytem w wyścigu po 34-latka.

Dziennikarze są też prawie pewni, że latem 2013 roku do Turynu trafi Fernando Llorente. Hiszpan był łączony z Juventusem już kilka miesięcy temu i choć wtedy pozostał w Athletiku Bilbao, wygląda na to, że na San Mames spędza swój ostatni sezon. Umowa Llorente wygaśnie po zakończeniu rozgrywek i również jego mistrzowie Włoch będą mogli sprowadzić za darmo. Podobno rosły napastnik wstępnie uzgodnił już nawet warunki swojego kontraktu ze „Starą Damą".

Czytaj więcej o: Juventus Turyn, Hiszpania, Włochy, Transfery, Didier Drogba, Fernando Llorente, Nicklas Bendtner

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (14)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze