Chelsea gromi, ale wypada z Ligi Mistrzów!

Autor: Tomasz Delimat | 05.12.2012 22:34 | komentarzy: 45 | kategoria: Recenzja meczu |

Chelsea Londyn pokonała Nordsjaelland aż 6:1. Wobec zwycięstwa Juventusu Turyn nad Szachtarem Donieck, obrońcy tytułu znaleźli się jednak za burtą Ligi Mistrzów!

W pierwszej połowie mieliśmy na Stamford Bridge prawdziwy festiwal rzutów karnych. W 32. minucie szansę na objęcie prowadzenia mieli Duńczycy, ale strzał z jedenastu metrów Nicolaia Stokholma wybronił Petr Cech. 3 minuty później karnego po drugiej stronie boiska wykonywał Eden Hazard, ale i jego próba nie znalazła drogi do siatki. Dopiero gdy sędzia trzeci raz wskazał na „wapno", padł gol – zdobył go dla Chelsea David Luiz. W doliczonym czasie pierwszej połowy na 2:0 podwyższył po zagraniu Victora Mosesa Fernando Torres.

Druga część rozpoczęła się od trafienie Joshuy Johna dla Nordsjaelland już w 46. minucie. Duńczycy nie poszli jednak za ciosem, lecz szybko stracili kolejne gole. W 51. minucie świetną główką popisał się Gary Cahill i było 3:1, 5 minut później swoją drugą bramkę tego dnia zdobył Fernando Torres. W 63. minucie do siatki trafił Juan Mata, a w minucie 71. dzieła zniszczenia dopełnił Oscar.

Mimo wysokiego zwycięstwa, Chelsea żegna się jednak z Ligą Mistrzów – Szachtar Donieck awansował do 1/8 finału dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań. Pierwsze miejsce w grupie E zajął Juventus Turyn.

Chelsea Londyn – Nordsjælland 6:1 (2:0) David Luiz 38' z karnego, Torres 45+1' i 56', Cahill 51', Mata 63', Oscar 71' – John 46'

Czytaj więcej o: Chelsea FC, Anglia, Fernando Torres, David Luiz, Gary Cahill, Juan Mata, Dania, Oscar, Chelsea - Nordsjælland 2012-12-05, FC Nordsjælland, Joshua John