Cluj pokonuje United, ale odpada z LM

Autor: Michał Nowacki | 05.12.2012 23:12 | komentarzy: 9 | kategoria: Recenzja meczu |

Manchester United nie był w stanie na własnym stadionie pokonać CFR Cluj. Grając w rezerwowym składzie, wicemistrz Anglii przegrał na Old Trafford 0:1. Jedyna bramka padła w 56. minucie, zaś autorem był Luis Alberto.

W niedzielę podopieczni Fergusona grają derby z „The Citizens”, zaś awans zapewnili sobie na dwie kolejki przed końcem rozgrywek. Nic więc dziwnego, że na stoperze zagrał Scott Wootton i Chris Smalling, na prawej obronie Rafaela da Silvę zastąpił Phil Jones, zaś na przeciwnej stronie zamiast Patrice’a Evry grał Alexander Büttner.

W pierwszej połowie oba zespoły miały szansę na objęcie prowadzenie, ale i United, i Cluj nie mieli skuteczności, aby zmusić któregoś z golkiperów do kapitulacji. Początek drugiej połowy lepiej zaczęli goście, którzy w 56. minucie objęli prowadzenie. Davida de Geę z 25 jardów pokonał Luis Alberto i tym samym zwycięstwo CFR Cluj dało mistrzowi Rumunii grę w Lidze Europy.

Manchester United – CFR Cluj 0:1 (0:0) Alberto 56’

• FA Cup: Dublet Lukaku, awans United

W meczu 1/8 finału Pucharu Anglii „Czerwone Diabły” zaprezentowały zabójczą skuteczność i w stylu, do którego zdążyły przyzwyczaić, awansowały do ćwierćfinału.

Wydawało się, że Manchester United zdobędzie komplet punktów w niedzielne popołudnie. Tak się nie stało, bowiem Newcastle United postawiło ciężkie warunki i niespodziewanie pokonało faworyzowany zespół Jose Mourinho.

Ekipa z Andaluzji w styczniu nie próżnowała i przeprowadziła kilka transakcji. „Czerwone Diabły” były zamieszane w jeden z najgłośniejszych transferów zimowego okna transferowego.

Wayne Rooney po 13 latach gry w Manchesterze United wrócił do Evertonu, którego jest wychowankiem. Zaznał smaku wielu zdobytych goli i wygranych trofeów z "Czerwonymi Diabłami" i przyznał, że Harry Kane będzie miał w najbliższych dwóch latach problem z podjęciem decyzji odnośnie swojej przyszłości.

Real Madryt jest otwarty na oddanie Garetha Bale'a latem i stołeczny klub przyjmie każdą ofertę zaczynającą się od 90 milionów euro. Diario Gol przyznaje, że skrzydłowy na pewno nie będzie miał problemów ze znalezieniem pracodawcy, który byłby skłonny wyłożyć taką gotówkę za 28-latka.