Cluj pokonuje United, ale odpada z LM

Autor: Michał Nowacki | 05.12.2012 23:12 | komentarzy: 9 | kategoria: Recenzja meczu |

Manchester United nie był w stanie na własnym stadionie pokonać CFR Cluj. Grając w rezerwowym składzie, wicemistrz Anglii przegrał na Old Trafford 0:1. Jedyna bramka padła w 56. minucie, zaś autorem był Luis Alberto.

W niedzielę podopieczni Fergusona grają derby z „The Citizens”, zaś awans zapewnili sobie na dwie kolejki przed końcem rozgrywek. Nic więc dziwnego, że na stoperze zagrał Scott Wootton i Chris Smalling, na prawej obronie Rafaela da Silvę zastąpił Phil Jones, zaś na przeciwnej stronie zamiast Patrice’a Evry grał Alexander Büttner.

W pierwszej połowie oba zespoły miały szansę na objęcie prowadzenie, ale i United, i Cluj nie mieli skuteczności, aby zmusić któregoś z golkiperów do kapitulacji. Początek drugiej połowy lepiej zaczęli goście, którzy w 56. minucie objęli prowadzenie. Davida de Geę z 25 jardów pokonał Luis Alberto i tym samym zwycięstwo CFR Cluj dało mistrzowi Rumunii grę w Lidze Europy.

Manchester United – CFR Cluj 0:1 (0:0) Alberto 56’