Real znów traci punkty

Autor: Martyna Dębińska | 16.12.2012 22:17 | komentarzy: 25 | kategoria: Recenzja meczu |

„Królewscy” w pościgu za Barceloną i Atletico nie mogą pozwolić sobie na żadne potknięcie. Niestety, niespodziankę gospodarzom sprawił znajdujący się na końcu tabeli Espanyol.

Już na początku spotkania szanse na wyprowadzenie swojej drużyny na prowadzenie mieli Ronaldo i Luka Modrić. Ten ostatni trafił jednak jedynie w słupek. Natomiast grę Espanyolu szarpali z przodu Simão oraz Sergio Garcia. W 14 minucie bliski zdobycia bramki był Pepe, ale jego uderzenie głową nie przyniosło korzyści bramkowych. „Niewykorzystane sytuacje się mszczą”. Tak też było i tym razem, bowiem do niemałej niespodzianki doszło w 31 minucie, kiedy Sergio Garcia pokonał Ikera Casillasa. Kluczowe w tej akcji miało znakomite podanie Joana Verdu. To tylko podrażniło ambicje „Los Blancos”, którzy rzucili się do ataków. Te przyniosły korzyść dopiero w doliczonym czasie pierwszej połowie, gdy podanie Khediry wykorzystał Ronaldo i uszczęśliwił zaniepokojonych kibiców na Santiago Bernabeu.

W drugiej połowie Mourinho zdecydował się na ściągnięcie dobrze spisującego się na boisku Modricia, zastąpił go Di Marią. Real po naradzie w szatni od razu wyszedł z klarownymi założeniami, aby szybko wyjść na prowadzenie. Tak też się stało, piękną akcję Portugalczyków, gdzie Ronaldo zagrał piłkę do wchodzącego w pole karne Fabio Coentrao, a ten pewnym strzałem nie dał szans Casilli. Następnie świetną akcję Di Marii i Callejona mógł zakończyć bramką Ronaldo, ale nie trafił w piłkę. W 62 minucie swoją okazję miał także Özil, jednak uderzał niecelnie. Mourinho dokonał jeszcze jednej dyskusyjnej zmiany,  wprowadzając na boisko młodego i niedoświadczonego Moratę. W 88 minucie Real znów w tym sezonie traci gola po stałym fragmencie gry, tym razem katem „Królewskich” okazał się Juan Albin. W końcówce spotkania idealną wręcz sytuację na uratowanie swojej drużyny miał Morata, ale odskoczyła mu piłka dogrywana przez Özila.

Real Madryt – Espanyol Barcelona 2:2 (1:1) Ronaldo 45'+1, Coentrao 48' – Garcia 31', Juan Albin 88'.