Wymęczone zwycięstwo United

Autor: Michał Nowacki | 29.12.2012 18:06 | komentarzy: 16 | kategoria: Recenzja meczu |

Spotkanie na Old Trafford miało przynieść pewne zwycięstwo Manchesterowi United. Okazało się, że West Bromwich Albion nie zamierza się łatwo poddać i choć na początku straciło bramkę, to do końca meczu Alex Ferguson nie mógł być pewny zdobycia trzech punktów.

W 9. minucie wynik spotkania otworzył Gareth McAuley, samobój paradoksalnie lepiej podziałał na gości. Ashley Young oddał celny strzał z ostrego kąta, zaś futbolówka odbiła się od nogi defensora i Ben Foster musiał wyciągać piłkę z siatki. W pozostałych minutach spotkania Anglik wykazał się jednak znakomitym refleksem i grą na przedpolu broniąc niejednokrotnie 100% sytuacje stwarzane przez „Czerwone Diabły”. Były bramkarz Manchesteru United raz po raz ratował swój zespół przed kolejnymi problemami, znakomitą okazję miał Danny Welbeck, który będąc sam na sam nie był w stanie go pokonać.

Po przerwie obraz gry diametralnie uległ zmianie, goście pokazywali, że poważnie myślą o remisie i są zdecydowanie lepszą ekipą na boisku. W pierwszej połowie „Czerwone Diabły” jeszcze kontrolowały przebieg spotkania, raz atakowali, raz rozgrywali tylko piłkę, jakby czekali na przerwę. W drugiej połowie obraz gry się zmienił, West Bromwich Albion zmusił rywala do gry w defensywie nie pozwalając liderowi Premiership na wyjście z jakąkolwiek sytuacją.

Dopiero w końcówce meczu, po dokonaniu zmian United wróciło do gry. W 65. minucie za Kagawę wszedł Robin van Persie, zaś w 83. minucie Scholes pojawił się w miejsce Toma Cleverleya. Należy w tym miejscu oddać, że młody Anglik swoją postawą na boisku znakomicie radził sobie z rywalem, momentami mogło się wydawać, że Cleverley to drugi Scholes tylko młodszy.

Kiedy Jonathan Moss oznajmił, że druga połowa zostanie przedłużona o cztery minuty okazało się, że jest już po meczu. W 91. minucie gola na 2:0 zdobył Robin van Persie, który popisał się pięknym strzałem z 14 metrów, nie dając Fosterowi żadnych szans do obrony.

Manchester United – West Bromwich Albion 2:0 (1:0) McAuley 9’, van Persie 90+1’