Zwycięski powrót Tito Vilanovy. FC Barcelona lepsza w derbach

Autor: Grzegorz Góra | 06.01.2013 20:29 | komentarzy: 17 | kategoria: News |

Szkoleniowiec FC Barcelony ponownie poprowadził z ławki „Dumę Katalonii”, a ta nie dała szans lokalnemu rywalowi i gładko wygrała derby Barcelony 4:0. Bohaterem spotkania był Pedro Rodriguez, który strzelił dwie bramki i poprowadził kolegów do przekonującego zwycięstwa.

Od pierwszych minut spotkania gospodarze zepchnęli rywala zza miedzy do głębokiej defensywy i już po 9. minutach prowadzili 1:0. Po ładnej wymianie podań, piłkę na lewej stronie boiska otrzymał Iniesta, zbiegł z nią w pole karne i idealnie dograł do Xaviego Hernandeza, który dokładnym strzałem otworzył wynik spotkania. Nie minęło 5 minut, a na tablicy wyników widniało już 2:0. Powracający do gry po kontuzji Cesc Fàbregas w dziecinny sposób obrał obrońców Espanyolu i dograł w pole karne, gdzie piłka odbiła się od kolana Pedro i wpadła do siatki obok bezradnego Casilli. Podopieczni Javiego Aguirre nie potrafili wymienić nawet kilku celnych podań i chwilami sprawiali wrażenie kompletnie zagubionych.

Przed pierwszą dogodną sytuacją do zdobycia gola stanęli dopiero w 25. minucie, jednak była ona bardziej efektem kiksu duetu Piqué – Puyol, niż przemyślaną grą w ofensywie. Tak czy siak, będący w sytuacji sam na sam Sergio Garcia, ku uciesze kibiców Barcelony uderzył wysoko nad bramką. Okazja rywala tylko podrażniła piłkarzy Vilanovy, którzy odpowiedzieli w najprostszy sposób. W 26. minucie kapitalnym prostopadłym podaniem do Pedro popisał się Sergio Busquets, a napastnik „Blaugrany” sprytną „podcinką” podwyższył na 3:0. Nie minęły kolejne 2 minuty, a załamany Casilla wyjmował piłkę z siatki już po raz czwarty. Tym razem to on był głównym winowajcą, bo po błędzie swoich obrońców sfaulował w polu karnym Fàbregasa, a rzut karny na bramkę zamienił niezawodny Leo Messi.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się w nieco wolniejszym tempie. Przewagę, podobnie jak w pierwszej odsłonie, posiadali gospodarze, jednak 4-bramkowa przewaga pozwoliła im na ostudzenie ofensywnych zapędów i kontrolowanie przebiegu spotkania.

Na gola kibice na Camp Nou czekali do 65. minuty, jednak zanim na dobre rozpoczęli świętowanie piątej bramki dla Barcelony, sędzia liniowy podniósł chorągiewkę i „udaremnił” Pedro Rodriguezowi ustrzelenie hat-tricka. W 73. minucie rozgrywający kapitalny mecz Hiszpan po raz kolejny pokonał Casillę, ale i tym razem arbiter dopatrzył się spalonego i pochodzący z Wysp Kanaryjskich piłkarz skończył spotkanie z zaledwie dwoma golami na koncie.

W 80. minucie meczu po raz drugi tego wieczoru Gerard Piqué postanowił sprezentować rywalom szansę na zdobycie honorowej bramki, jednak sytuację sam na sam z Valdésem koncertowo zmarnował wprowadzony chwilę wcześniej Albín. Minutę później mogło być 5:0 dla „Dumy Katalonii”, ale atomowy strzał Messiego z rzutu wolnego tylko zatrząsnął poprzeczką bramki Espanyolu. Do końca spotkania podopieczni Vilanovy praktycznie nie schodzili już z połowy Espanyolu, ale wynik nie uległ zmianie.

FC Barcelona – Espanyol Barcelona 4:0 (4:0) Xavi 9’, Pedro 14’, 26’, Messi 29’

FC Barcelona: Valdés - Alves, Piqué, Puyol, Alba – Xavi (Thiago 63’), Busquets, Fàbregas (Villa 66’) – Pedro (Sanchez 75’), Messi, Iniesta

Espanyol Barcelona: Casilla - López, Colotto, Héctor Moreno, Capdevila - Forlín, Baena (Christian 60’), Sánchez – Verdú (Stuani 63’), Garcia, Simao (Albín 77’)

• Transferowe podsumowanie dnia #14

Za nami kolejny dzień transferowego szaleństwa. Tym razem otrzymaliśmy kolejne doniesienia na temat odejścia Pjanicia z Juventusu oraz bardzo ważne wieści dotyczące przeprowadzki Grzegorza Krychowiaka do stolicy Rosji.

Za nami kolejny dzień transferowego szaleństwa. Tym razem poznaliśmy nowe cele transferowe Chelsea, jak również oferty za piłkarzy Barcelony.

Za nami kolejny, pasjonujący dzień zakupowego szaleństwa. Tym razem szczególną dawkę doniesień transferowych otrzymali kibice Chelsea. Poznaliśmy także nazwisko bramkarza, który zwolnił miejsce w zespole Liverpoolu dla Alissona Beckera.

Za nami kolejny, pasjonujący dzień transferowego szaleństwa. Tym razem otrzymaliśmy kolejne doniesienia na temat przeprowadzki Alissona do Liverpoolu czy też Bonucciego do Paryża. Barwy klubowe zmienił również polski zawodnik.