Cavani show! Napoli rozjeżdża Romę

Autor: Bartłomiej Gajos | 06.01.2013 22:42 | komentarzy: 18 | kategoria: Recenzja meczu |

Znakomity początek roku dla Edinsona Cavaniego. Reprezentant Urugwaju ustrzelił dzisiaj hat-tricka i był bohaterem dzisiejszego pojedynku SSC Napoli z AS Romą. Podopieczni Waltera Mazzariego ostatecznie rozbili „Giallorossich” aż 4:1.

Spotkanie fantastycznie zaczęło się na “Azzurrich”, bowiem już w 4. minucie do siatki trafił Cavani, po podaniu Gorana Pandeva. Od tego momentu przez niespełna trzydzieści minut na boisku nie wydarzyło się nic godnego uwagi. Dopiero w 31. minucie gracze Romy zdołali stworzyć pierwszą groźną sytuację. Do Mattii Destro podawał Francesco Totti, lecz zrobił to zbyt mocno i młody napastnik próbował wślizgiem pokonać bramkarza, lecz bezskutecznie. Chwilę później De Sanctisa próbował pokonać znów młody napastnik gości, bez efektu. Golkiper gospodarzy nie dał się także zaskoczyć Miralemowi Pjaniciowi w 38. minucie, kiedy to były gracz Olympique Lyon oddał silny strzał zza pola karnego.

Minęły ledwie 3 minuty drugiej połowy i Napoli prowadziło 2:0. Z lewej strony, po ziemi dośrodkowywał Juan Camilo Zuniga, z piłką próbował się odwrócić Marek Hamsik, lecz futbolówka została wybita przez jednego z obrońców Romy i spadła pod nogi Cavaniego, który bez chwili namysłu pokonał bezradnego Mauro Goicoecheę.

10 minut później wynik na 3:0 mógł podwyższyć Hamsik, ale zawodnik „Azzurrich” w sytuacji „sam na sam” zbyt mocno wypuścił sobie piłkę. Z drugiej strony znakomitą okazję zmarnował Destro, po podaniu Tottiego oraz, parę minut później Micheal Bradley. To co zrobił zawodnik ze Stanów Zjednoczonych można chyba nazwać pudłem roku.

W 70. minucie po raz trzeci, strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, do siatki trafił niezawodny dzisiaj Cavani. Było to 99. trafienie Urugwajczyka w Serie A.

Dwie minuty później, swojego pierwszego gola w tym meczu zdobyli gracze Romy. Pjanić popisał się świetnym podaniem do Pablo Osvaldo i napastnik drużyny ze stolicy Włoch bez trudu pokonał De Sanctisa. Asystujący przy tej bramce, reprezentant Bośni i Hercegowiny dwie minuty po tej sytuacji ujrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za faul na 18. metrze.

Cavani mógł zdobyć swojego jubileuszowego, setnego gola w 80. jak i w 84. minucie, lecz w pierwszym przypadku znajdował się na spalonym, a w drugim w sytuacji jeden na jednego musiał uznać wyższość golkipera Romy.

Wynik na 4:1 ustalił w 90. minucie Christian Maggio. Tym samym Napoli awansowało na trzecią pozycję i traci do drugiego Lazio jedynie dwa punkty, a liderującego Juventusu siedem.

SSC Napoli – AS Roma 4:1 (1:0). Bramki: Cavani 4’, 48’, 70’, Maggio 90’ – Osvaldo 71’.