Huntelaar: Nie muszę za wszelką cenę grać w każdej lidze

Autor: Michał Nowacki | 08.01.2013 14:27 | komentarzy: 6 | kategoria: News |

Klaas-Jan Huntelaar w poprzednim miesiącu przedłużył kontrakt z Schalke 04 Gelsenkirchen. Holender wyjawił, że długo się zastanawiał nad decyzją, ale cały czas oscylował wokół zostania w klubie lub przenosin do Anglii.

Dla napastnika nie było innej opcji, znalazł się na celowniku Liverpoolu i Arsenalu, więc miał do wyboru albo gra w Premiership, albo pozostanie w Schalke. 29-latek ostatecznie przedłużył wygasający w lecie kontrakt i na kolejne dwa lata związał się z niemiecką drużyną.

– Musiałem dokonać jakiegoś wyboru, ale w grę wchodziło tylko Schalke lub Anglia. Najważniejsze, abym był zadowolony z gry dla swojego klubu i tak właśnie czuję się w Schalke. To fantastyczny zespół, stadion jest zawsze wypełniony po brzegi i kibice nas wspaniale dopingują. Nigdy mnie taka sytuacja nie nudzi, więc zostałem. Nie muszę za wszelką cenę grać w każdej lidze – rzekł Klaas-Jan Huntelaar.

Piłkarz wychował się w PSV Eindhoven, z którego wypożyczony był do De Graafschap i AGOVV. Później został sprzedany do Heerenveen, co zaowocowało transferem do Ajaxu Amsterdam. Po latach gry w stołecznym klubie zdecydował się, że w styczniu 2009 roku odejdzie do Realu Madryt. W pół roku jednak nie był w stanie przystosować się do gry dla „Królewskich” i przeniósł się do AC Milanu. Po jednym sezonie za kwotę 14 milionów euro związał się z Schalke.

Czytaj więcej o: Arsenal FC, Liverpool FC, Anglia, Niemcy, Transfery, Kontrakt, Schalke 04, Klaas Jan Huntelaar

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (6)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze