„O Classico" na remis

Autor: Rafał Krysztopa | 13.01.2013 23:11 | komentarzy: 6 | kategoria: Recenzja meczu |

W hicie 14. kolejki Ligi Sagres Benfica Lizbona zremisowała z FC Porto 2:2. Wszystkie bramki padły w pierwszych 20. minutach gry.

Worek z bramkami został rozwiązany już w 7. minucie. Z 40. metrów piłkę w pole karne z rzutu wolnego posłał João Moutinho. Futbolówka spadła na głowę Eliaquima Mangali, który to otworzył wynik meczu. Odpowiedź Benfiki nadeszła błyskawicznie. W 9. minucie pięknym strzałem z woleja Nemanja Matić wyrównał stan spotkania.

W 13. minucie próba Jacksona Martineza została zablokowana, lecz w kolejnej akcji napastnik Porto odnalazł już drogę do siatki. Niefrasobliwością we własnej szesnastce popisał się Artur Moraes, któremu Kolumbijczyk wyłuskał piłkę i bez najmniejszych kłopotów po raz drugi wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Po niespełna dwóch minutach Benfica ponownie doprowadziła do remisu. Po centrze z prawej strony piłkę przed siebie „wypluł” Helton, do futbolówki dopadł Nicolás Gaitán, który potężnym uderzeniem pod poprzeczkę trafił na 2:2.

Po szalonych początku w kolejnych minutach tempo spotkania siadło, a gra przeniosła się do środkowej strefy boiska. Do przerwy więcej bramek nie padło.

Druga odsłona spotkania nie dostarczyła już tylu emocji co pierwsze 45. minut. W grze obu zespołów brakowało płynności, a zawodnicy skupili się głównie na atakowaniu piszczeli rywali. Najlepszą okazję do zmiany wyniku w 76. minucie zmarnował Óscar Cardozo, piłkę po jego uderzeniu Helton sparował na słupek. Ostatecznie Benfica z Porto musiały się zadowolić podziałem punktów.

Benfica Lizbona – FC Porto 2:2 (2:2). Bramki: Matić 9’, Gaitán 16’ – Mangala 7’, Martinez 14’

• Iker Casillas wyróżniony!

Bramkarz FC Porto odebrał nagrodę dla najlepszego piłkarza świata powyżej 28. roku życia.

Manchester United postawił postawił kropkę nad "i" i wygrał z Benficą 2:0. Pierwszy gol padł w końcówce pierwszej połowy, kiedy Nemanja Matić zdecydował się na strzał zza pola karnego.

Liga Mistrzów wraca po krótkiej przerwie. W grupie G nadspodziewanie dobrze radzi sobie RB Leipzig, który znajduje się tuż za plecami mistrza Turcji - Beşiktaşu. W środę lider tabeli zmierzy się z AS Monaco, natomiast „Byki” na wyjeździe zagrają z FC Porto.

Trener Manchesteru United, Jose Mourinho, wypowiedział się na temat zbliżającego się meczu z Benficą oraz wziął w obronę napastnika „Czerwonych Diabłów” Romelu Lukaku, który jego zdaniem nie otrzymuje od kibiców należytego wsparcia.