Ferguson: Puchar musi być nasz

Autor: Rafał Bedlewicz | 15.01.2013 23:24 | komentarzy: 6 | kategoria: News |

W ostatnich 13 sezonach Manchester United sięgnął po FA Cup ledwie jeden raz. Szkoleniowiec „Czerwonych Diabłów” jest zdeterminowany, by zmienić tę sytuację, a pomóc mają mu powracający do składu Wayne Rooney oraz Nani.

– W tych rozgrywkach ważne jest szczęście w losowaniu – nam często go brakuje. Jutro zagramy u siebie, co ułatwia sprawę. Jeśli awansujemy, kolejne spotkanie również odbędzie się na Old Trafford, a naszym rywalem będzie drużyna z pary Fulham – Blackpool. Chłopaków na pewno to zmotywuje – przyznał sędziwy trener.

Seria kiepskich występów United w krajowym pucharze sprawiła, że kilku zawodników mimo wielu już lat spędzonych w Manchesterze, nie sięgnęło dotąd po trofeum FA Cup. Ich zestawienie otwiera Rooney sprowadzony do zespołu w 2004 roku. Ferguson wierzy, że powracający po kontuzji Anglik okaże się kluczowy w walce o kolejną rundę turnieju.

– To dla nas świetna wiadomość, Wayne na treningach prezentuje się imponująco. Do dyspozycji jest też Chicharito, Valencia, czy wypoczęty Nani. Na Evansa postawię prawdopodobnie dopiero w niedzielę w konfrontacji z Tottenhamem. Cieszę się, że mogę wystawić mocny skład. W ostatnim czasie mecze Pucharu Anglii nabrały u nas szczególnego znaczenia – bardzo chcemy, by trofeum wróciło w końcu na Old Trafford – zakończył Sir Alex Ferguson.

W pierwszym spotkaniu, gdy na Upton Park West Ham podejmował Manchester United, padł remis 2:2. 

Czytaj więcej o: Manchester United, Alex Ferguson, Antonio Valencia, Nani, Wayne Rooney, Jonathan Evans, Javier Hernandez, West Ham United, FA Cup

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (6)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze