Benfica zwycięża na trudnym terenie

Autor: Jakub Mucha | 26.01.2013 23:24 | komentarzy: 5 | kategoria: Recenzja meczu |

Hitem 16. kolejki ligi portugalskiej było starcie liderującej Benfiki i trzeciej w tabeli Bragi. Mecz zakończył się wynikiem 1:2 dla przyjezdnych z Lizbony.

Początek spotkania należał do gości. Już w 3. minucie próbował Enzo Perez, ale jego strzał minął bramkę. Ledwie dwie minuty później udało się to co nie powiodło się chwilę wcześniej. Podanie Gaitana przepuścił Lima i piłka trafiła do Salvio. Jego pierwszy strzał obronił Beto, ale przy dobitce bramkarz gospodarzy był już bezradny. Po tym trafieniu częściej zaczęli atakować gracze Bragi, co ostatecznie nie przyniosło najlepszych efektów. W 35. minucie kontrę wyprowadziła Benfica i po podaniu Gaitana, mocnym strzałem na 2:0 podwyższył Lima. Pierwsza połowa obfitowała w wiele sytuacji bramkowych zarówno jednej, jak i drugiej drużyny, ale znacznie lepszą skutecznością odznaczała się drużyna prowadzona przez Jorge Jesusa. Po pierwszych 45. minutach goście prowadzili dwoma bramkami.

Druga odsłona była już spokojniejsza, a gra toczyła się pod dyktando Bragi. W 64. minucie próbował Eder, ale bramkarz Benfiki, Artur, spokojnie obronił jego strzał. Znów szybką kontrą odpowiedzieli goście, ale tym razem strzał Salvio nie znalazł drogi do siatki rywala. Wreszcie w 77. minucie Sporting zdobył trafienie kontaktowe. Joao Pedro dostał piłkę od Edera, ominął Artura i wpakował piłkę do bramki. Gospodarze bestialsko dążyli do wyrównania, ale pogoń za drużyną z Lizbony stała się jeszcze cięższa po tym jak w 85. minucie czerwoną kartkę dostał Haas. Wynik do końca nie uległ zmianie i Benfica zapisała na swoje konto 3 punkty.

Braga - Benfica 1:2 (0:2) Joao Pedro 77' - Salvio 5', Lima 35'