Ferguson: Jones może być jak Terry w Chelsea

Autor: Michał Nowacki | 27.01.2013 08:50 | komentarzy: 22 | kategoria: News |

Alex Ferguson zdecydował się w sobotnim meczu z Fulham Londyn ustawić Phila Jonesa na środku obrony. Zdaniem Szkota defensor zaprezentował się znakomicie na boisku i już teraz 20-latek może być porównywany do Johna Terry’ego z Chelsea Londyn.

20-latek sporą część sezonu poświęcił na leczenie kontuzji, ale w ostatnich tygodniach jest już zdrowy i Alex Ferguson regularnie daje mu szansę gry. W meczu z Liverpoolem wszedł w drugiej połowie, zaś ostatnie trzy mecze zaliczył w wyjściowym składzie.

Alex Ferguson jest świadomy talentu Anglika i uważa, że już niebawem Phil Jones będzie lepszym zawodnikiem niż John Terry. Z pewnością obu stoperów można do siebie porównać już teraz.

– Phil Jones ma więcej talentu niż John Terry, gdy był w jego wieku. Za kapitanem Chelsea przemawia jednak doświadczenie i liczba występów. Jednak, gdy John Terry był młody na pewno nie miał tej szybkości co ma Jones – powiedział Ferguson.

– Phil jest wszechstronnym chłopcem, on może grać na stoperze, na prawej flance czy nawet w pomocy. Może grać wszędzie, w dodatku dobrze czyta grę, posługuje się znakomicie obiema nogami – dodał Szkot.

Czytaj więcej o: Chelsea FC, Manchester United, Anglia, Alex Ferguson, Kontuzje , Trenerzy, John Terry, Phil Jones

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (22)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze