Messi pogromcą Osasuny

Autor: Ewa Grodzka | 27.01.2013 20:54 | komentarzy: 28 | kategoria: Recenzja meczu |

W ramach rozgrywek Primera División, FC Barcelona zmierzyła się z Osasuną Pampeluna. Pojedynek na Camp Nou zakończył się wysokim zwycięstwem gospodarzy 5:1. Cztery gole zdobył Leo Messi, jedno trafienie dołożył Pedro.

Tempo meczu nie było szaleńcze, ale Barcelona wyraźnie dominowała na boisku. Starania gospodarzy przyniosły efekt w 11. minucie pojedynku. Po błędzie Fernandeza piłka trafiła pod nogi Xavi’ego, ten podał do Messiego. Argentyńczyk przeczekał bramkarza rywala i wpakował futbolówkę do siatki z bliskiej odległości.

Piłkarze Osasuny ruszyli do odrabiania strat, udało im się to w 24. minucie. Gola strzałem po ziemi zdobył Raul Loe po podaniu od Oiera Sanjurjo. Trzy minuty później goście pogorszyli swoją sytuację za sprawą Alejandro Arribasa. Hiszpan po raz drugi w tym meczu zagrał piłkę ręką i został ukarany drugą żółtą, w efekcie czerwoną kartką. Do 11. metra podszedł Leo Messi i pewnie pokonał Fernandeza.

Argentyńczyk zdobył kolejnego gola w 37. minucie meczu, ale arbiter bramki nie uznał, niesłusznie dopatrzył się pozycji spalonej. Trzy minuty później do siatki rywala trafił z kolei Pedro po podaniu od Alvesa. Gol został uznany, jednak powtórki wskazały na ewidentnego spalonego.

W drugiej części pojedynku piłkarze Barcelony nie zamierzali spocząć na laurach. Trzecie swoje trafienie w tym meczu zaliczył Leo Messi w 56. minucie. Po błędzie Bertrana futbolówkę przechwycił Villa, podał do Messiego, ten strzałem z lewego kąta pokonał Fernandeza. Dwie minuty później znów bramkarza Osasuny pokonał Argentyńczyk. Akcję rozpoczął Villa, skierował podanie do Adriano, Brazylijczyk odszukał Messiego w polu karnym. Fernandez był bezradny wobec strzału Argentyńczyka.

Ostatnie pół godziny pojedynku było popisem strzeleckim Barcelony. Podopieczni Vilanovy nie opuszczali pola karnego Osasuny, praktycznie w każdej akcji byli bliscy podwyższenia wyniku. Dwukrotnie doskonałej sytuacji nie wykorzystał Alexis Sanchez, kilka razy mylił się też David Villa. Mimo wielu prób, gole jednak już nie padły.

Barcelona – Osasuna 5:1 (3:1) Bramki: Messi 11’,28’ (k.),56’,58’, Pedro 40’ – Loe 24’

• Na remis w Turynie... „Barca” wygrywa grupę D

Juventus nadal nie przegrał u siebie z Barceloną, ale by dziś wygrać, wiele nie zrobił... W stolicy Katalonii mogą myśleć już o wiosennej fazie pucharowej.

Barcelona wciąż nie znalazła odpowiedniego zawodnika, który zastąpiłby Neymara sprzedanego w lecie do Paris Saint-Germain. Miejsce Brazylijczyka miałby zająć jego rodak, Philippe Coutinho z Liverpoolu. Jednak transfer nie wydaje się być łatwy do sfinalizowania i El Mundo Deportivo uważa, że dla "Blaugrany" inną opcją może być zakup Mesuta Özila z Arsenalu.

"El Mundo Deportivo" donosi, że Barcelona i Juventus powalczą w lecie o Christiana Eriksena z Tottenhamu. Duńczyk ma obecnie zwyżkę formy, co skutkuje nie tylko dobrą grą "Kogutów", ale także awansem Danii na Mistrzostwa Świata, które w 2018 roku zostaną rozegrane w Rosji.

Barcelona rozpocznie rozmowy ze swoim stoperem. Samuel Umtiti jest na liście życzeń Manchesteru United i władze z Camp Nou chcą Francuzowi zapewnić nową i lepszą umowę.

Pomocnik Schalke, Leon Goretzka może w nowym sezonie zagrać w Anglii. 22-latek ma umowę ważną do końca czerwca 2018 roku i już teraz jest na liście życzeń Arsenalu, Chelsea, Liverpoolu czy Tottenhamu.