Jones: Wolę grać jako środkowy obrońca

Autor: Damian Kącicki | 30.01.2013 15:56 | komentarzy: 6 | kategoria: News |

Obrońca Manchesteru United, Phil Jones przyznał, że najczęściej chciałby grać jako środkowy obrońca. Reprezentant Anglii właśnie w takiej roli widzi swoją dalszą karierę w barwach „Czerwonych Diabłów”.

Jones rozegrał świetny mecz na środku obrony u boku Chrisa Smallinga w wygranym pojedynku 4-1 z Fulham w ostatni weekend. W meczu z Tottenhamem szkocki szkoleniowiec wystawił go na środku pomocy, gdzie też spisał się bardzo dobrze.

– Powtarzam cały czas, że środek obrony to pozycja, w której czuję się najbardziej komfortowo. Rozumiem i czytam tam grę najlepiej. Jednak na jakiejkolwiek pozycji zostanę wystawiony, dam z siebie wszystko – wyjawił 20-latek.

– Gra na środku obrony wraz z Chrisem Smallingiem jest dla mnie przyjemnością. Graliśmy już wiele wspólnych spotkań w barwach reprezentacji Anglii U-21, także świetnie rozumiemy się na boisku – kontynuował były obrońca Blackburn Rovers.

Moja wszechstronność staję się problemem dla mojego rozwoju jako defensor, ale jestem w Manchesterze United i kocham grać dla tego klubu. Początek sezonu był dla mnie trudny ze względu na kontuzję, która wyłączyła mnie z gry na długi czas. Mam nadzieję, że teraz wszystko wróci na właściwą ścieżkę i będę mógł cieszyć się z gry na każdej z pozycji.

Czytaj więcej o: Manchester United, Anglia, Phil Jones

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (6)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze