Gładkie zwycięstwo Napoli z Catanią, dobry mecz Hamsika

Autor: Jakub Mucha | 02.02.2013 22:59 | komentarzy: 15 | kategoria: Recenzja meczu |

W drugim sobotnim spotkaniu Serie A zmierzyły się drużyny Napoli i Catanii. Bohaterem meczu został Marek Hamsik, który zdobył bramkę i zaliczył asystę. Napoli dzięki zwycięstwu zrównało się punktami z Juventusem.

Od początku meczu obydwie strony stwarzały sobie sytuacje strzeleckie. Najpierw próbował Goran Pandev, ale strzał Macedończyka minął słupek bramki Catanii. Odpowiedzią Sycylijczyków było uderzenie  Barrientosa, ale on też nie miał szczęścia. Pierwsza bramka spotkania padła w 31. minucie. Ładnym podaniem popisał się Edinson Cavani, a piłkę do siatki wpakował Hamsik, dla którego to było dziewiąte trafienie w sezonie. Minutę przed końcem pierwszej połowy spotkania drugą bramkę strzeliła drużyna Napoli. Hamsik podawał z lewej strony boiska, a z najbliższej odległości piłkę dobił Paolo Cannavaro. Drużyna spod Wezuwiusza schodziła na przerwę z dwubramkową przewagą.

Kilka chwil po wznowieniu gry bramkę zdobyła Catania. Trafienie zostało jednak anulowane przez sędziego, gdyż uznał on, że strzelający Bergessio faulował w tej akcji Zunigę i na tablicy świetlnej rezultat wciąż nie ulegał zmianie. W 66. minucie blisko zdobycia bramki był Francesco Lodi, który popisał się ładnym strzałem z rzutu wolnego, ale tym razem znany z precyzji przy stałych fragmentach piłkarz Catanii nie miał szczęścia i bramki nie zdobył. Do końca meczu obydwie drużyny stworzyły sobie po kilka sytuacji do oddania strzału na bramkę. Żaden z nich nie był na tyle niebezpieczny, aby bramkarze obu ekip sobie z nimi nie poradzili. Mecz zakończył się wynikiem 2:0, a Napoli odniosło piętnaste zwycięstwo w sezonie.

Napoli - Catania 2:0 (2:0) Hamsik 31', Cannavaro 44'