City remisuje z Liverpoolem, piękne bramki na Etihad Stadium

Autor: Tomasz Delimat | 03.02.2013 19:03 | komentarzy: 24 | kategoria: Recenzja meczu |

Po niezwykle emocjonującym meczu Manchester City zremisował u siebie z Liverpoolem 2:2. Ozdobą tego spotkania były piękne bramki Daniela Sturridge'a, Stevena Gerrarda i Sergio Agüero.

City mogło objąć prowadzenie już w 1. minucie, ale strzał Davida Silvy pod poprzeczkę świetnie obronił Pepe Reina. 13 minut później niespodziewanie gola mógł natomiast zdobyć Liverpool – źle z bramki wyszedł wówczas Joe Hart, a bliski wykorzystania tego był Daniel Sturridge, którego strzał zablokował jednak Pablo Zabaleta.

W 21. minucie Luis Suárez nieznacznie przestrzelił, a chwilę później po drugiej stronie boiska nie pomylił się Edin Dzeko. Bośniak wykorzystał dośrodkowanie Jamesa Milnera i skierował piłkę do siatki z najbliższej odległości. Radość gospodarzy nie trwała jednak długo – w 29. minucie piekielnie mocny strzał Sturridge'a dał Liverpoolowi wyrównanie.

Remis 1:1 utrzymał się do przerwy, choć o krok od strzelenia kuriozalnego samobója po nieporozumieniu z Hartem był Zabaleta. Drugą część tymczasem lepiej zaczęli goście, którzy szturmem rzucili się na rywala. Podopieczni Brendana Rodgersa nie tworzyli sobie jednak klarownych sytuacji. Gdy mecz zaczął się wyrównywać, padł w końcu gol dla Liverpoolu. W 73. minucie kapitalnym strzałem z półwoleja popisał się Steven Gerrard.

I tym razem moment przewagi którejś z drużyn nie trwał jednak długo. W 78. minucie niepotrzebnie z bramki wyszedł Reina, a Sergio Agüero wykazał się kunsztem, zdobywając gola z niezwykle ostrego kąta. Wynik 2:2 nie uległ już zmianie, choć obie strony walczyły o zwycięstwo. W 87. minucie bliski szczęścia był uderzający głową Maicon, 3 minuty później mocny strzał Sturridge'a wybronił zaś Hart.

Strata siódmego w tabeli Liverpoolu do szóstego Arsenalu wzrosła więc do pięciu punktów. City natomiast od liderującego Manchesteru United dzieli w tej chwili aż dziewięć „oczek".

Manchester City – Liverpool FC 2:2 (1:1) Dzeko 23', Agüero 78' – Sturridge 29', Gerrard 73'

• Genialna seria Porto brutalnie przerwana! Hattrick Mane

Liverpool nie pozostawił żadnych złudzeń, kto jest drużyną zdecydowanie lepszą. Porto, mimo że chciało powalczyć chociaż na własnym stadionie, nie miało najmniejszych szans na nawiązanie rywalizacji. "The Reds" do zwycięstwa poprowadził Sadio Mane, który zanotował hattricka.

• Są składy!

Trenerzy ogłosili, kto otrzyma szanse gry w podstawowym składzie. Dzisiaj czekają nas dwa pojedynki: Real vs. PSG i Porto vs. Liverpool.

We wczorajszym spotkaniu 1/8 Championes League, „The Citizens” wygrali na wyjeździe z FC Basel 4:0. Josep Guardiola podszedł do analizy tego spotkania z chłodną głową, podkreślając, że ostateczny wynik konfrontacji między „Obywatelami”, a FC Basel pozostaje kwestią otwartą.

Manchester City bardzo łatwo rozprawił się na wyjeździe z FC Basel. Lider Premier League wygrał aż 4:0 i już niemal obiema nogami znajduje się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

Wszystko w cieniu starcia Realu z PSG. W Hiszpanii i Francji niemal każda gazeta skupia swoją uwagę na pojedynek gigantów, nie umniejszając niczego wielkiemu rywalowi. Z kolei w Anglii i Portugalii niezbyt wiele miejsca poświęca się meczowi Porto z Liverpoolem.