City remisuje z Liverpoolem, piękne bramki na Etihad Stadium

Autor: Tomasz Delimat | 03.02.2013 19:03 | komentarzy: 24 | kategoria: Recenzja meczu |

Po niezwykle emocjonującym meczu Manchester City zremisował u siebie z Liverpoolem 2:2. Ozdobą tego spotkania były piękne bramki Daniela Sturridge'a, Stevena Gerrarda i Sergio Agüero.

City mogło objąć prowadzenie już w 1. minucie, ale strzał Davida Silvy pod poprzeczkę świetnie obronił Pepe Reina. 13 minut później niespodziewanie gola mógł natomiast zdobyć Liverpool – źle z bramki wyszedł wówczas Joe Hart, a bliski wykorzystania tego był Daniel Sturridge, którego strzał zablokował jednak Pablo Zabaleta.

W 21. minucie Luis Suárez nieznacznie przestrzelił, a chwilę później po drugiej stronie boiska nie pomylił się Edin Dzeko. Bośniak wykorzystał dośrodkowanie Jamesa Milnera i skierował piłkę do siatki z najbliższej odległości. Radość gospodarzy nie trwała jednak długo – w 29. minucie piekielnie mocny strzał Sturridge'a dał Liverpoolowi wyrównanie.

Remis 1:1 utrzymał się do przerwy, choć o krok od strzelenia kuriozalnego samobója po nieporozumieniu z Hartem był Zabaleta. Drugą część tymczasem lepiej zaczęli goście, którzy szturmem rzucili się na rywala. Podopieczni Brendana Rodgersa nie tworzyli sobie jednak klarownych sytuacji. Gdy mecz zaczął się wyrównywać, padł w końcu gol dla Liverpoolu. W 73. minucie kapitalnym strzałem z półwoleja popisał się Steven Gerrard.

I tym razem moment przewagi którejś z drużyn nie trwał jednak długo. W 78. minucie niepotrzebnie z bramki wyszedł Reina, a Sergio Agüero wykazał się kunsztem, zdobywając gola z niezwykle ostrego kąta. Wynik 2:2 nie uległ już zmianie, choć obie strony walczyły o zwycięstwo. W 87. minucie bliski szczęścia był uderzający głową Maicon, 3 minuty później mocny strzał Sturridge'a wybronił zaś Hart.

Strata siódmego w tabeli Liverpoolu do szóstego Arsenalu wzrosła więc do pięciu punktów. City natomiast od liderującego Manchesteru United dzieli w tej chwili aż dziewięć „oczek".

Manchester City – Liverpool FC 2:2 (1:1) Dzeko 23', Agüero 78' – Sturridge 29', Gerrard 73'