Słaby mecz Lyonu, Lille wygrywa na Stade Gerland

Autor: Bartłomiej Misztal | 10.02.2013 23:04 | komentarzy: 13 | kategoria: Recenzja meczu |

Lyon musiał pokazać się od jak najlepszej strony przed starciem w ramach Ligi Europy z Tottenhamem Hotspur. Szansą było zwycięstwo z Lille w lidze krajowej. Po 90 minutach to przyjezdni mogli się cieszyć z wygranej, a gospodarze stracili przez to kolejne punkty w walce o tytuł we Francji.

Ku zaskoczeniu fanów na Stade Gerland, goście dosłownie zdominowali grę od samego początku. Rudi Garcia nie był zadowolony, gdyż jego podopieczni nie potrafili celnie posłać strzału na bramkę strzeżoną przez Vercoutre. Mimo to próbowali nadal swoich sił i w 29 minucie dopięli swego. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Payeta wykorzystał Chedjou, który otworzył wynik spotkania.

Nie trzeba było długo czekać, aby gospodarze zaczęli walczyć o wyrównującą bramkę. W 32 minucie Lisandro mógł doprowadzić do remisu, ale Elana wybił piłkę, a chwilę później Malbranque posłał piłkę obok bramki. Do ostatnich minut pierwszej połowy piłkarze Lyonu próbowali coraz częściej atakować na bramkę Lille.

Wydawało się, że „Les Gones” w końcu wyrównają lub wynik nie ulegnie zmianie, ale goście zdołali w 45 minucie zwiększyć prowadzenie. Payet po raz kolejny asystuje, a strzelcem tym razem jest Balmont. Gospodarze nie mogli zaliczyć pierwszej połowy do najlepszych.

Na początku drugiej odsłony spotkaniu obie ekipy miały swoje szanse na zdobycie gola. Pech chciał, że w 49 minucie Bisevac dotknął piłkę ręką w polu karnym i piłkarze Lille mieli szansę zwiększenia prowadzenia. Po minucie Kalou bezbłędnie uderzył z jedenastu metrów.

Gospodarze rzucili wszystko na jedną kartę. W 57 minucie los wreszcie się do nich uśmiechnął i sędzia przyznał im rzut karny. Lisandro zdobył bramkę dającą nadzieję na zdobycie chociaż jednego punktu.

„Les Gones” nie poprzestali na tym i dalej napierali na bramkę gości. Niestety, wykończenia albo były niecelne, albo natrafiały na defensywę Lille, która skutecznie odpierała ataki. W 79 minucie Payet mógł pogrążyć Lyon, ale piłka po jego strzale trafiła w obręcz bramkową.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Lille wywiozło cenne 3 punkty ze Stade Gerland i nadal zajmują 10 pozycję w lidze. Lyon natomiast wciąż jest wiceliderem Ligue 1, ale traci już 6 punktów do Paris Saint-Germain.

Olympique Lyonnais – OSC Lille 1:3 (0:2) Lisandro 57’(k.) – Chedjou 29’, Balmont 45’, Kalou 50’(k.)