Ferguson: Mam silniejszy skład niż w '99

Autor: Damian Kącicki | 17.02.2013 12:05 | komentarzy: 8 | kategoria: News |

Sir Alex Ferguson jest przekonany, że aktualny skład Manchesteru United ma dużo większy potencjał od tego, który w 1999 roku sięgnął po Potrójną Koronę.

Sukcesem do zdobycia trofeów na wszystkich frontach jest rotacja zawodnikami.

– Nie jest łatwo rotować zawodnikami, ale tak trzeba. Największa odpowiedzialność spoczywa na mnie, bo to ja muszę wybrać właściwą drużynę. Przed nami wiele ważnych spotkań – powiedział szkocki szkoleniowiec.

– Kiedy w 1999 roku awansowaliśmy do finału Ligi Mistrzów, Keane i Scholes nie mogli w nim zagrać z powodu zawieszeń. Mieliśmy tylko jednego kontuzjowanego gracza - Henninga Berga. Mimo to byłem zmuszony do włączenia do kadry Jonathana Greeninga, który przedtem wystąpił w barwach United tylko parę razy. Chłopak dostał medal za zwycięstwo w rozgrywkach, siedząc na ławce rezerwowych – kontynuował menedżer „Czerwonych Diabłów”.

– Ta sytuacja pokazuje różnicę w sile obu tych drużyn. Obecnie nie mam tylko czterech napastników, których mogę wymieniać. Mogę wymienić całą jedenastkę. Kilku dobrych piłkarzy z międzynarodowym doświadczeniem nie zagrało przecież w środę nawet minuty. Myślę, że mogłem wystawić przeciwko Realowi zupełnie inny zespół, a i tak wynik meczu byłby taki sam – zakończył Ferguson.


Czytaj więcej o: Manchester United, Anglia, Alex Ferguson

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (8)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze