Galatasaray z Schalke na remis

Autor: Rafał Krysztopa | 20.02.2013 22:34 | komentarzy: 21 | kategoria: Recenzja meczu |

Galatasaray Stambuł w pierwszych spotkaniu 1/8 Ligi Mistrzów zremisowało z Schalke 1:1. Dla Turków gola zdobył Burak Yilmaz, tuż przed przerwą stan meczu wyrównał Jermaine Jones.

Schalke już w pierwszej minucie mogło wyjść na prowadzenie. Strzał z ostrego kąta Jermaine’a Jonesa został wybroniony przez Fernando Muslerę. W odpowiedzi na bramkę Schalke strzelał Sabri Sarıoğlu, piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką. W pierwszych 10. minutach Galatasaray miało poważne kłopoty z rozegraniem piłki, dobrze ustawione Schalke gasiło wszystkie akcje Turków w zarodku.

W 12. minucie Galatasaray wyszło na prowadzenie. Burak Yilmaz dostał piłkę od Selçuka İnana, przerzucił ją nad piłkarzem Schalke i strzałem pod poprzeczkę pokonał Timo Hildebranda. Drużyna z Zagłębia Ruhry mogła po kilkudziesięciu sekundach wyrównać. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłki do pustej bramki nie wpakował Benedikt Höwedes. Momentalnie gra przeniosła się pod drugą bramkę. W 18. minucie Timo Hildebrand odbił strzał Didiera Drogby z ostrego kąta, dobitka Hamita Altintopa zatrzymała się na poprzeczkę.

Tempo spotkania w ostatnich 20. minutach pierwszej połowy znacznie spadło, z letargu w 38. minucie przebudziło się Galatasaray. Didier Drogba wypuścił na wolne pole Buraka Yilmaza, strzał Turka z ostrego kąta został zablokowany przez bramkarza Schalke. Gdy wydawało się, że Galatasaray dowiezie skromne prowadzenie do przerwy, Niemcy wyprowadzili zabójczą kontrę zakończono potężnym strzałem Jermaine’a Jonesa.

Kilka minut po wznowieniu gry lewym skrzydłem ruszył Albert Riera, strzał Hiszpana z prawie zerowego kąta zatrzymał Timo Hildebranda. W 55. minucie na strzał decydował się Jefferson Farfán, na drodze piłki do bramki stanął Sabri Sarıoğlu. W końcówce Galatasaray przycisnęło Schalke, lecz nie wpłynęło już to na zmianę wyniku.

Galatasaray – Schalke 1:1 (1:1). Bramki: Yilmaz 12’ – Jones 45’.