„Nani musi zostać z nami”

Autor: Rafał Bedlewicz | 22.02.2013 11:04 | komentarzy: 7 | kategoria: News |

Sir Alex Ferguson stanowczo postawił sprawę przedłużenia kontraktu Portugalczyka – dla drużyny jest on bardzo ważny, zatem klub zrobi, co może, by go zatrzymać. Doświadczony szkoleniowiec wie, na czym najbardziej zależy jego wychowankowi.

– Negocjacje trwają już kilka tygodni. Ostatecznie to on podejmie decyzje, my możemy tylko przedstawić ofertę. Wierzę jednak, że się uda. Jest bardzo utalentowany, potrafi w pojedynkę rozstrzygać losy meczu. Niewielu europejskich graczy może się z nim pod tym względem równać – przyznał Ferguson.

Kluczem do pozostania wychowanka Sportingu Lizbona na Old Trafford zdaje się być częstotliwość jego występów. Menadżer United nie może mu jednak zagwarantować miejsca w pierwszym składzie.

– Zależy mu na regularnych występach. Po tym jak wyleczył kontuzję, pracuje bardzo ciężko. Nie zmienia to faktu, że w kadrze są tacy gracze jak Valencia, Young, czy Giggs. Każdy z nich ma niesaowity potencjał. Mam nadzieję, że uda nam się wypośrodkować udział całej czwórki w poszczególnych meczach, a Nani przyjmie naszą ofertę. Póki co, kontrakt obowiązuje jeszcze 1,5 roku – zakończył Sir Alex Ferguson.

Portugalczyk z pewnością nie jest zachwycony swoimi osiągnięciami w tym sezonie. Zawodnik przymierzany swego czasu do klubów włoskich i hiszpańskich, jest obecnie gorszym strzelcem niż Patrice Evra i rzadziej asystującym niż Anderson. Wpływ na te statystyki miała pierwsza w karierze poważna kontuzja 26-letniego pomocnika.

Czytaj więcej o: Manchester United, Alex Ferguson, Antonio Valencia, Nani, Ryan Giggs, Ashley Young

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (7)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze