Feyenoord zwycięski w hicie kolejki

Autor: Bartłomiej Misztal | 24.02.2013 14:25 | komentarzy: 7 | kategoria: Recenzja meczu |

Drużyna z Eindhoven nie wywiozła z Rotterdamu ani jednego punktu. To słaby prognostyk dla obecnego lidera Eredivisie przed meczem Ajaxu z ADO Den Haag. Feyenoord natomiast nadal ma szansę na zdobycie upragnionego mistrzostwa w Holandii.

Goście próbowali szybko zdobyć przewagę na połowie rywala. Defensywa Feyenoordu odparła skutecznie atak rywala. Po 10 minutach gospodarze przejęli inicjatywę i często niepokoili bramkarza PSV Watermana.

Ataki gospodarzy stawały się coraz groźniejsze i podopieczni Dicka Advocaata mieli problemy z zapobieganiem ich. Ku zaskoczeniu kibiców, to bramkarz Feyenoordu musiał pierwszy wyjmować piłkę z siatki. Matavz wyłożył piłkę do Lensa, a Holender w 34 minucie dał prowadzenie dla PSV.

Gospodarze próbowali jeszcze zmienić wynik przed przerwą, ale nie udało im się. W dodatku bramka dla gości dała im więcej pewności siebie, co pozwoliło im utrzymać prowadzenie do końca pierwszej połowy spotkania.

W drugiej odsłonie meczu gospodarze błyskawicznie doprowadzili do wyrównania. W 47 minucie Clasie podał do Schakena, a Holender nie dał szans Watermanowi.

Obie ekipy starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Zarówno jedni jak i drudzy konstruowali ataki mogące zakończyć się bramką. W ostatecznym rozrachunku, to gospodarze mogli cieszyć się z prowadzenia. W 68 minucie Mathijsen wyłożył piłkę do Pelle, a Włoch strzelił gola na wagę trzech punktów.

W dalszej części meczu gospodarze próbowali jeszcze zwiększyć prowadzenie. Nie udało się, ale dowieźli przewagę aż do ostatnich minut. Feyenord awansował tymczasowo na drugą pozycję w tabeli Eredivisie. PSV nadal jest liderem, ale musi czekać na rezultat meczu Ajaxu z ADO Den Haag.

Feyenoord Rotterdam – PSV Eindhoven 2:1 (0:1) Schaken 47’, Pelle 68’ – Lens 34’

• Fantastyczna czwórka po katalońsku; Messi otwiera hat-trickiem!

FC Barcelona nie brała dziś jeńców. PSV Eindhoven opuszcza Camp Nou z bagażem czterech bramek, z których każda kolejna była piękniejsza.

W pierwszej kolejce szczególnym zainteresowaniem może cieszyć się rywalizacja „Nerazzurrich” i „Kogutów”. Jednak pojedynek „Dumy Katalonii” z „Czerwono-Białą Armią” także zapowiada się ciekawie, głównie ze względu na wyborną formę obu drużyn.

• Trzy tuzy i tylko dwa wolne miejsca. Czas wytoczyć działa!

W tej grupie najbardziej oberwać może PSV Eindhoven, które już dwa lata temu przekonało się, jak ciężko o punkty w Lidze Mistrzów. Jeszcze dłużej na powrót do rozgrywek czekał Inter Mediolan, którego możliwości są jedną, wielką niewiadomą. Najlepiej spośród czterech drużyn wygląda FC Barcelona, która chce ponownie sięgnąć po Puchar Europy.

Ekstremalne warunki pogodowe nie przeszkodziły piłkarzom w stworzeniu niesamowitego widowiska na Stadionie Philipsa. Zwycięzca tego starcie mógł być tylko jeden i okazała się nią drużyna z Eindhoven, która awansowała do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Mistrzowie Holandii zdołali ostatecznie pokonać rywala w meczu wyjazdowym. Dzięki temu są o krok bliżej od zagrania w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.