Feyenoord zwycięski w hicie kolejki

Autor: Bartłomiej Misztal | 24.02.2013 14:25 | komentarzy: 7 | kategoria: Recenzja meczu |

Drużyna z Eindhoven nie wywiozła z Rotterdamu ani jednego punktu. To słaby prognostyk dla obecnego lidera Eredivisie przed meczem Ajaxu z ADO Den Haag. Feyenoord natomiast nadal ma szansę na zdobycie upragnionego mistrzostwa w Holandii.

Goście próbowali szybko zdobyć przewagę na połowie rywala. Defensywa Feyenoordu odparła skutecznie atak rywala. Po 10 minutach gospodarze przejęli inicjatywę i często niepokoili bramkarza PSV Watermana.

Ataki gospodarzy stawały się coraz groźniejsze i podopieczni Dicka Advocaata mieli problemy z zapobieganiem ich. Ku zaskoczeniu kibiców, to bramkarz Feyenoordu musiał pierwszy wyjmować piłkę z siatki. Matavz wyłożył piłkę do Lensa, a Holender w 34 minucie dał prowadzenie dla PSV.

Gospodarze próbowali jeszcze zmienić wynik przed przerwą, ale nie udało im się. W dodatku bramka dla gości dała im więcej pewności siebie, co pozwoliło im utrzymać prowadzenie do końca pierwszej połowy spotkania.

W drugiej odsłonie meczu gospodarze błyskawicznie doprowadzili do wyrównania. W 47 minucie Clasie podał do Schakena, a Holender nie dał szans Watermanowi.

Obie ekipy starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Zarówno jedni jak i drudzy konstruowali ataki mogące zakończyć się bramką. W ostatecznym rozrachunku, to gospodarze mogli cieszyć się z prowadzenia. W 68 minucie Mathijsen wyłożył piłkę do Pelle, a Włoch strzelił gola na wagę trzech punktów.

W dalszej części meczu gospodarze próbowali jeszcze zwiększyć prowadzenie. Nie udało się, ale dowieźli przewagę aż do ostatnich minut. Feyenord awansował tymczasowo na drugą pozycję w tabeli Eredivisie. PSV nadal jest liderem, ale musi czekać na rezultat meczu Ajaxu z ADO Den Haag.

Feyenoord Rotterdam – PSV Eindhoven 2:1 (0:1) Schaken 47’, Pelle 68’ – Lens 34’

• „The Citizens” zagrali ekonomicznie, ale skutecznie

W spotkaniu rozgrywanym pomiędzy Manchesterem City, a Feyenoordem faworyt mógł być tylko jeden. „Obywatele” zrobili swoje i zgarnęli kolejne trzy „oczka”.

Spotkanie Napoli z Szachtarem będzie rozpalało do białości kibiców spod Wezuwiusza. „Błękitni” przed tym spotkaniem zajmują trzecią lokatę w grupie F i wszystko wskazuje na to, że to nie powinno się zmienić. Natomiast „Górnicy” będą starali się wygrać spotkanie, aby powiększyć różnicę punktową nad swoim przeciwnikiem. Natomiast mecz Manchesteru City z Feyenoordem nie zapowiada się emocjonująco, bowiem „Obywatele” już w poprzedniej kolejce wywalczyli awans, a mistrzowie Holandii nie mają szans na wydostanie się z ostatniego miejsca w grupie.

Przed następną kolejką fazy grupowej Ligi Mistrzów, warto sprawdzić co słychać u drużyn, które nie są zaliczane do grona faworytów tych rozgrywek.

Po meczach w Lidze Mistrzów, przyszedł czas na rozgrywki krajowe. Spotkania w lidze oraz w pucharach były pełne emocji.