Derby Mediolanu na remis

Autor: Bartłomiej Gajos | 24.02.2013 22:41 | komentarzy: 31 | kategoria: Recenzja meczu |

Gracze Milanu, podbudowani zwycięstwem w lidze mistrzów nad FC Barceloną 2:0, chcieli ugruntować trzecią pozycję w tabeli w meczu z odwiecznym rywalem, Interem Mediolan. Z drugiej strony, „Nerazzurri” pokonując drużynę Massimiliano Allegriego zmazaliby plamę po blamażu we Florencji (porażka 1:4) i wyprzedzili dzisiejszego rywala. Żadnej z drużyn nie udało się jednak zrealizować swojego celu, bowiem pojedynek zakończyl się remisem 1:1.

Pierwsza część spotkania od pierwszej do ostatniej minuty należała do „Rossonerich”. W 4. minucie szczęścia próbował Sulley Ali Muntari. 120 sekund później dwójkową akcję przeprowadzili Stephan El Shaarawy i Mattia De Sciglio, zakończoną groźnym strzałem tego ostatniego.

W 15. minucie dał znać o sobie Mario Balotelli. Były napastnik Manchesteru City zapewne umieściłby piłkę w siatce, po dograniu De Sciglio, gdyby tylko się nie pośliznął.

Na taką przeszkodę nie natrafił El Shaarawy. W 21. minucie Cristian Zapata odebrał futbolówkę w środku boiska Antonio Cassano i natychmiast podał do Kevina-Prince’a Boatenga. Reprezentant Ghany uruchomił El Shaarawy’ego, który uderzeniem zewnętrzną częścią stopy pokonał bezradnego Samira Handanovicia.

Inter, po stracie gola, odpowiedział jedynie strzałem Cassano z 20. metrów. Natomiast podopieczni Massimiliano Allegriego nie zwalniali tempa. W 27. minucie, gdyby nie znakomita interwencja golkipera gospodarzy, Balotelli mógłby się cieszyć z gola. Reprezenentant Włoch swoją szansę miał również dwie minuty później, ale po dośrodkowaniu De Sciglio zrobił najgorszą rzecz jaką mógł – trafił wprost w Handanovicia. „Super Mario” próbował jeszcze zaskoczyć byłego gracza Udinese Calcio z rzutu wolnego, lecz bezskutecznie.

Druga połowa rozpoczęła się znów od ataku Milanu. W 48. minucie strzału „szczupakiem” próbował Boateng. W odpowiedzi, lewą stroną popędził Rodrigo Palacio, dograł do Freddy’ego Guarina, którego strzał fantastycznie, końcami palców wybronił Christian Abbiati.

Inter zdołał wyrównać stan gry w 71. minucie. Dokładne dośrodkowanie Yuto Nagatomo wykorzystał, dopiero co wprowadzony za Estabana Cambiasso, Ezequiel Schelotto.

W ostatnich minutach meczu swoje okazje na zmianę rezultatu miały oba zespoły. Najpierw strzał M’baye Nianga wybronił Handanović, a później przy akcji Cassano bardzo dobrze spisał się Abbiati.

Inter Mediolan – AC Milan 1:1 (0:1). Bramki: El Shaarawy 21’ – Schelotto 71’.