Derby Mediolanu na remis

Autor: Bartłomiej Gajos | 24.02.2013 22:41 | komentarzy: 31 | kategoria: Recenzja meczu |

Gracze Milanu, podbudowani zwycięstwem w lidze mistrzów nad FC Barceloną 2:0, chcieli ugruntować trzecią pozycję w tabeli w meczu z odwiecznym rywalem, Interem Mediolan. Z drugiej strony, „Nerazzurri” pokonując drużynę Massimiliano Allegriego zmazaliby plamę po blamażu we Florencji (porażka 1:4) i wyprzedzili dzisiejszego rywala. Żadnej z drużyn nie udało się jednak zrealizować swojego celu, bowiem pojedynek zakończyl się remisem 1:1.

Pierwsza część spotkania od pierwszej do ostatniej minuty należała do „Rossonerich”. W 4. minucie szczęścia próbował Sulley Ali Muntari. 120 sekund później dwójkową akcję przeprowadzili Stephan El Shaarawy i Mattia De Sciglio, zakończoną groźnym strzałem tego ostatniego.

W 15. minucie dał znać o sobie Mario Balotelli. Były napastnik Manchesteru City zapewne umieściłby piłkę w siatce, po dograniu De Sciglio, gdyby tylko się nie pośliznął.

Na taką przeszkodę nie natrafił El Shaarawy. W 21. minucie Cristian Zapata odebrał futbolówkę w środku boiska Antonio Cassano i natychmiast podał do Kevina-Prince’a Boatenga. Reprezentant Ghany uruchomił El Shaarawy’ego, który uderzeniem zewnętrzną częścią stopy pokonał bezradnego Samira Handanovicia.

Inter, po stracie gola, odpowiedział jedynie strzałem Cassano z 20. metrów. Natomiast podopieczni Massimiliano Allegriego nie zwalniali tempa. W 27. minucie, gdyby nie znakomita interwencja golkipera gospodarzy, Balotelli mógłby się cieszyć z gola. Reprezenentant Włoch swoją szansę miał również dwie minuty później, ale po dośrodkowaniu De Sciglio zrobił najgorszą rzecz jaką mógł – trafił wprost w Handanovicia. „Super Mario” próbował jeszcze zaskoczyć byłego gracza Udinese Calcio z rzutu wolnego, lecz bezskutecznie.

Druga połowa rozpoczęła się znów od ataku Milanu. W 48. minucie strzału „szczupakiem” próbował Boateng. W odpowiedzi, lewą stroną popędził Rodrigo Palacio, dograł do Freddy’ego Guarina, którego strzał fantastycznie, końcami palców wybronił Christian Abbiati.

Inter zdołał wyrównać stan gry w 71. minucie. Dokładne dośrodkowanie Yuto Nagatomo wykorzystał, dopiero co wprowadzony za Estabana Cambiasso, Ezequiel Schelotto.

W ostatnich minutach meczu swoje okazje na zmianę rezultatu miały oba zespoły. Najpierw strzał M’baye Nianga wybronił Handanović, a później przy akcji Cassano bardzo dobrze spisał się Abbiati.

Inter Mediolan – AC Milan 1:1 (0:1). Bramki: El Shaarawy 21’ – Schelotto 71’.

Komentarze (31)

• Kofinho Triumfator
    Co za beznadziejna druga połowa Milanu, tego się oglądać nie dało. Ten Muntari... jakim cudem on jest w tym klubie, nie mam wątpliwości że to najsłabszy zawodnik Milanu. Po pierwszej połowie powinno być 3:0 no ale brawo. Inter zremisował to Milan sobie podawał między obrońców, Abbiati sobie przeciągał grę zamiast szybko zaatakować. Lazio pewnie wygra z Pescarą więc oni wskoczą na 3 miejsce a w sobotę pewnie z nimi nie wygramy.
  • Kozinho Zwycięzca grupy
    Milan byl druzyna lepsza ,ale w drugiej polowie zabraklo sil,gdyby utrzymali tempo z pierwszej polowy Rossoneri pewnie by to wygrali.
  • MerdaczACM Ćwierćfinalista
    Oczywiście cały mecz pod kontrolą, to prawie w końcówce jakieś drewno musiało strzelić gola i tylko 1 pkt z ogórkami. Brawo Allegri, zmiany jak najbardziej na miejscu, Bojan... ahhh te celne podania i zdjęcie dobrze grającego Shaarawiego...Propsy dla Allegriego który myśli że wygrał z Barsą to że jest najlepszy i że se może pozwalać na wszystko w najważniejszym być może meczu w tym sezonie...
  • Maciek4444 Półfinalista
    Szkoda tego remisu, Milan miał dużą szanse wygrać ten mecz ale po głupim błędzie obrony niestety straciliśmy bramkę, mam nadzieje że Lazio przegra swój mecz
  • Grawint Ćwierćfinalista
    de sziljo to chyba 1 obrońca od czasów Cafu który potrafi dośrodkować ;_; ale ta 2 połowa to bieda z nedzą... Inter ostatnio ma farta w derbach :/ Handanovic miał w tym wszystkim najwięcej sczęścia . Balotelli jakiś wkurzony byl nic nie grał... nie rozumiem co na tym boisku robi bołżan nawet dokładnie podać piłki nie potrafi no... zawalił Mexes. brak słów
  • macko2907 Legenda
    Rossoneri mieli tyle okazji, że wynik spotkania mógł i powinien wyglądać inaczej. Pozostaje lekki niedosyt ale spotkania derbowe zwykle takie są :)
  • acmti_rossoner Ćwierćfinalista
    Z tego co ja widziałem to nie zabrakło sił tylko ewidentnie Milan grał na remis, dlaczego? no własnie
  • KulkaMU Ćwierćfinalista
    Liczyłem że "Super Mario" strzeli po raz kolejny ale ile to można w końcu.Ale jednak tym razem Ballo bez barwy i sfrustrowany co przełożyło się na nie dokładne podania.
  • marcin_piotrowiak Ćwierćfinalista
    Przeciętne derby, niezbyt wiele emocji, tempo również nie najlepsze. Z Interu można na pewno wyróżnić Juana Jesusa, Palacio też walczył jak mógł, Ranocchia i Zanetti na stałym poziomie.
  • pierog Uczestnik LM
    Inter mogł strzelic jeszcze coś , przez ostatnie 20 minut dominował , ładna bramka schelotto , w 85 minucie rzut rozny dla milanu był , choć nie wiem dlaczego .
  • ostry666 Triumfator
    Szkoda tego remisu, najlepszy Szarawy na boisku, no nic gra o 3 miejsce wciąż trwa w przypadku zwycięstwa Lazio, Milan traci tylko 2 pkt.
  • Niko Bellic Zwycięzca grupy
    merdacz ACM powinienes dostac bana od redakcji za obraze klubu, wygrali z Barca 2:0 i mysla ze sa najlepsi, Inter - ogórki? ciekawe kim byl milan w tamtym roku? schelotto drewno? po czym tak oceniasz, wszedl na boisko i strzelil bramke to ci glupio, najwieksze drewno macie wy - Suley Ali Muntari, w Interze jeszcze cos gral a teraz, smiac mi sie chce z tego pilkarza
    Niko Bellic
    Muntari może i jest drewnem, ale na pewno bardzo bys chciał żeby te drewno strzeliło bramkę w meczu z najlepsza drużyna na świecie grając w barwach interu :P

Prawda jest taka że Milan w I połowie mogł zjeśc inter, sam balotelli zmarnował 3 setki, 25min II połowy to przewaga interu, ostatnie 20 min to mierna próba stworzenia jakiego kolwiek widowiska, remis pasował obu drużynom dlatego musielismy oglądac taki syf. Nie wiem dlaczego Milan zadowolił się remisem, zwłaszcza że tego dnia inter pozwalał nam na wszystko
  • Adi17 Legenda
    Milan przespał okazje na podwyższenie prowadzenia i to jest tego skutkiem.
  • myk1324 Triumfator
    A nie byłem za bardzo przekonany do trasnfery Sheletto ale się opłaca, brawo. W zasadzie czego gratulować ? nikt sie nei cieszy z remisu.
  • salonnier Redaktor
    Milan zagrał dobry mecz i to jest dla nich najważniejsze. Powinni zdobyć 3 punkty, ale zabrakło szczęścia.
  • FalleN Uczestnik LM
    milan nie zasłużył na wygraną remis sprawiedliwy,pewnie meczu nawet nie oglądałes.
    Guarin miał też tak zwaną 100 ale abiatti obronił.
  • TheNeymar Zwycięzca grupy
    Derby były nawet dobre ;p Derby della Madonnina zakończone remisem jak 50lat temu w tym samym dniu nie powiem większość spotkania przeważał grą Milan nie byłem pewien czy Inter sobie poradzi choćby zremisuje a tu proszę wejscie Schelloto i nie upilnowanie go i bramka pada wyrównująca troszkę tempa nadał Inter jakieś przeważanie miało ale słabe. Powiem że oko cieszyło gra ale jak dla mnie remis najważniejszy ! ;d
  • joker24 Zwycięzca grupy
    Niektorzy są smieszni, ze Inter mial szczęście bo Handanovic bronil, to tez jest jeden z zawodnikow Interu, i jest to genialny bramkarz, a gdyby np Inter mial jakiegos mega napadziora i strzelilby 3 bramki to tez mowilibyscie ze Inter mial szczęście? HANDANOVIC TO JEDEN Z 11 ZAWODNIKÓW.

A co do meczu, pierwsze 15min zdecydowanie dla Interu, po stracie gola przestali biegać,, dominowal Milan, w 2 polowie lepszy byl Inter, remis sprawiedliwy. dziękuje pozdrawiam :)
    szkoda 2 punktów , Inter powinien to spokojnie wygrać .
    Spokojnie wygrać? Inter zaczął grać na swoim poziomie dopiero w 70 minucie.
  • Kapul625 Ćwierćfinalista
    Szkoda, liczyłem na Milan :P
  • VeBpl Triumfator
    Co z tego, że remis i piszecie, że ktoś tam zagrał słabo jak Milan podobnie i Real na Barce się motywują :D
  • lumix Triumfator
    Milanowi będzie teraz ciężko walczyć w lidze i w LM. Jeśli nie będzie dużo rotacji w składzie nie wytrzymają kondycyjnie.
    joker24
    pan najwyraźniej nie potrafi ocenic obiektywnie meczu swojej drużyny. Milan zagrał lepszy mecz i każdy o tym wie, Handanović to dobry bramkarz, jednak w tym meczu balotelli strzelał tam gdzie ręce golkipera, dlatego uważamy że inter miał dużo szczęścia, bo Milanowi brakowało skuteczności.
    Mario strzelal w ręce Handy? hmmm więc Balo w tym meczu byl slaby, A Handanowic dobry, zadne szczęście, to wszystko sklada sie na mecz.
    Powiem ci jeszcze ze Statystycznie (nie chodzi mi o posiadanie czy sytuacje) to Inter byl lepszy - chodzi tutaj o zsumowane statystyki wszystkich graczy, jednej i drugiej druzyny.
    A poza tym, Handanowic, bęzie w 11 kolejki, zobaczysz :) bronil kilka innych pilek, to jest genialny bramkarz :)
  • han64 Triumfator
    gdy nie bramkarz interu to by bylo po meczu ale bramkarz interu pokazal klase !! 70 min dominacji Milanu i 1 gol :| brakowalo szczescia Milanowie albo inaczej nie mogli pokonac Bramkarza i to sie zemscilo :)
    kofinho

Do straty gola, to Milan nie mial nic do powiedzenia, jakieś 15 min na początku :)