Bezradna Barcelona, Real Madryt w finale!

Autor: Rafał Krysztopa | 26.02.2013 22:53 | komentarzy: 115 | kategoria: Recenzja meczu |

Real Madryt w rewanżowym spotkaniu półfinału Pucharu Króla ograł Barcelonę 3:1. Tym samym to „Królewskich” ujrzymy w finale tych rozgrywek.

Lepiej spotkanie rozpoczęła FC Barcelona. Już w 3. minucie dynamicznie prawą stroną ruszył Pedro, który odegrał do Lionela Messiego. Strzał Argentyńczyka z 6. metrów nieznacznie minął bramkę Realu. Po kilku minutach niecelnie uderzył Cesc Fàbregas. Real Madryt po raz pierwszy poważnie zagroził bramce gospodarzy w 12. minucie. „Królewscy” wyszli z kontrą, piłka trafiła do Cristiano Ronaldo, który w szesnastce Katalończyków został ścięty przez Gerarda Piqué. Sam poszkodowany pewnym strzałem zamienił jedenastkę na gola.

W kolejnym kwadransie gry kilkukrotnie, lecz za każdym razem nieskutecznie na bramkę José Pinto uderzał Cristiano Ronaldo. „Królewscy” skutecznie neutralizowali wszystkie atuty gospodarzy, dopiero w 40. minucie przed wyśmienitą szansą stanął Lionel Messi. Argentyńczyk z rzutu wolnego z 17. metrów posłał piłkę minimalnie obok słupka.

Po zmianie stron boiska obraz gry nie uległ zmianie. Barcelona nadal bezskutecznie waliła głową w mur. „Królewscy” za to w swych atakach byli niezwykle skuteczni. W 57. minucie Real Madryt wyszedł z kolejnym kontratakiem. Ángel Di Maria ograł Carlesa Puyola, strzał Argentyńczyka José Pinto wypluł wprost pod nogi Cristiano Ronaldo, który bez najmniejszych kłopotów podwyższył stan spotkania. W 68. minucie Real zadał kolejny cios. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mesuta Özila piłkę do bramki skierował Raphaël Varane. W końcówce spotkania honorowe trafienie dla Barcelony zaliczył Jordi Alba. Do końca spotkania więcej bramek na Camp Nou już nie padło. Tym samym Real Madryt awansował do finału Pucharu Króla.

FC Barcelona – Real Madryt 1:3 (0:1). Bramki: Alba 89’ – Ronaldo 13’ z karnego i 57’, Varane 68’.