Galatasaray tylko remisuje

Autor: Martyna Dębińska | 02.03.2013 20:01 | komentarzy: 6 | kategoria: Recenzja meczu |

Liderzy tureckiej Superligi mimo bezbramkowego remisu, który padł w dzisiejszym spotkaniu mogą być pewni swojej pozycji dzięki wysokiej punktowej przewagi nad drugim w tabeli Fenerbahce.

Odważnie zaczęli gospodarze dzisiejszego meczu, czyli Eskişehirspor, niestety jednak Diomansy Kamara nie zdołał otworzyć wyniku spotkania. 11 minuta to kolejna akcja „Es-Es”, tym razem uderzenia głową próbował Necati Ates, ale bez korzyści bramkowych. Chwilę potem Diomansy Kamara ponownie stanął przed szansą wpisania się na listę strzelców, lecz zaprzepaścił ją. W 31 minucie napastnik przyjezdnych Burak Yilmaz strzelał głową na bramkę Boffina, ale chybił. Jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania w ekipie gospodarzy murawę opuścił Servet Cetin, a w jego miejsce pojawił się Goran Causić. Mimo, iż sędzia Bulent Yildirim doliczył 2 minuty do pierwszej połowy żadna z drużyn nie zdołała zmienić rezultatu i oba zespoły schodziły do szatni przy bezbramkowym remisie.

Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy kolejny raz okazję na gola miał aktywny dziś Necati Ates, ale nie zdołał trafić w światło bramki. W 57 minucie do piłki doszedł ponownie Necati Ates, jednak zmarnował dogodną sytuację, aby wyprowadzić swoją drużynę na prowadzenie. Dodatkowo przy tej akcji nabawił się urazu i arbiter musiał przerwać na moment spotkanie, ostatecznie okazało się, że zawodnik jest w stanie kontynuować grę. Kilka minut później bramkę Muslery znów szturmowali gospodarze, Diego Angelo mógł uszczęśliwić zgromadzonych na Ataturk Stadion kibiców, ale strzelał niecelnie. Po stronie gości również Albert Riera nie miał szczęścia marnując okazję na zdobycie upragnionego gola. W 89 minucie Atdhe Nuhiu uderzał głową, jednakże trafił jedynie w poprzeczkę. Jeszcze w doliczonym czasie gry Didier Drogba mógł zostać bohaterem spotkania, ale fatalnie spudłował.

Eskişehirspor - Galatasaray SK 0:0.