Jones walczy o miejsce w reprezentacji Anglii

Autor: Michał Nowacki | 03.03.2013 18:00 | komentarzy: 4 | kategoria: News |

Piłkarz Manchesteru United sprawdzany był już na kilku pozycjach przez Alexa Fergusona. Phil Jones zdradził jednak, że najlepiej czuje się jako środkowy obrońca i chciałby w przyszłości być czołowym stoperem reprezentacji Anglii.

Na Old Trafford podstawowe miejsce mają Nemaja Vidić i Rio Ferdinand, rezerwowym jest Jonny Evans, zaś także Chris Smalling i Phil Jones mogą grać w środku obrony. Obu zawodników szkocki taktyk sprawdzał na prawej flance, gdzie obaj spisywali się zadowalająco.

– Chciałbym myśleć, że mogę naprawdę być podstawowym zawodnikiem reprezentacji Anglii, zwłaszcza, że mogę grać w środku pomocy lub obrony. Obecnie Ferdinand i Vidić wysoko zawieszają poprzeczkę w klubie, więc muszę czekać na okazję od Fergusona i zaprezentować się najlepiej jak umiem.

– Korzystam z każdej okazji do gry jaką daje mi Ferguson i tak naprawdę miejsce na boisku nie ma dla mnie znaczenie. Chcę tylko, aby przekładało się to na sytuację w reprezentacji, gra w trykocie kadry narodowej jest dla mnie największym honorem. Podobnie jak gra w United – stwierdził wychowanek Blackurn Rovers.

Anglik w pierwszym meczu Ligi Mistrzów z Realem Madryt odpowiedzialny był za krycie Cristiano Ronaldo. W pierwszym meczu padł remis 1:1, zaś defensor „Red Devils” jako środkowy pomocnik znakomicie powstrzymał i wyłączył z gry Portugalczyka. Rewanż odbędzie się we wtorek na Old Trafford i niewiadomo czy Anglik wyleczy kontuzję kostki, aby zagrać w tym spotkaniu.

Czytaj więcej o: Manchester United, Anglia, Kontuzje , Phil Jones

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (4)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze