Porażka Galatasaray, Drogba przestrzelił karnego

Autor: Tomasz Delimat | 09.03.2013 14:32 | komentarzy: 15 | kategoria: Recenzja meczu |

W spotkaniu 25. kolejki tureckiej Super Ligi niespodziewanej porażki doznał Galatasaray Stambuł. Mistrz Turcji uległ na własnym stadionie Genclerbirligi.

Gospodarze byli zdecydowanymi faworytami w pojedynku z zajmującym przed tą kolejką 9. miejsce rywalem. W grze podopiecznych Fatiha Terima widać było jednak, że chcą zwyciężyć jak najmniejszym nakładem sił, by odpowiednio przygotować się do wtorkowego starcia z Schalke w Lidze Mistrzów. Przed przerwą nie padł żaden gol, choć bliscy szczęścia byli Hamit Altintop i Burak Yilmaz, w 60. minucie natomiast prowadzenie niespodziewanie objęło Genclerbirligi. Do siatki trafił Belg Björn Vleminckx.

Dopiero pięć minut później na placu gry pojawił się Didier Drogba. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej w 83. minucie padł w polu karnym, a sędzia niesłusznie wskazał na jedenasty metr. Sam poszkodowany fatalnie się jednak pomylił, uderzając wysoko nad poprzeczką.

Galatasaray po 25. kolejce utrzyma na pewno ligowe prowadzenie. Jeśli jednak Besiktas i Fenerbahce wygrają swoje mecze, będą traciły do lidera odpowiednio dwa i cztery punkty.

Galatasaray Stambuł – Genclerbirligi 0:1 (0:0) Vleminckx 60'