Revierderby dla Schalke!

Autor: Rafał Krysztopa | 09.03.2013 17:23 | komentarzy: 22 | kategoria: Recenzja meczu |

Derby Zagłębia Ruhry nie zawiodły oczekiwań fanów. Po obfitującym w liczne okazje strzeleckie meczu Schalke pokonało Borussię 2:1.

Schalke już w pierwszych minutach spotkania narzuciło Borussii swój styl gry. Gospodarze wykorzystali słabą postawę zawodników z Dortmundu już w 11. minucie. Jefferson Farfan wypuścił na skrzydle Atsuto Uchidę, który dograł w pole karne do niepilnowanego Juliana Draxlera. Niemiec strzałem z 11. metrów nie dał szans Romanowi Weidenfellerowi. Po chwili Schalke mogło zdobyć kolejną bramkę. Doskonałym podaniem Klaas-Jana Huntelaara obsłużył Michel Bastos. Strzał Holendra z woleja obronił Roman Weidenfeller.

Borussia Dortmund mogła odpowiedzieć w 19. minucie za sprawą Kuby Błaszczykowskiego. Strzał polskiego skrzydłowego z ostrego kąta nieznacznie minął słupek bramki. Napór piłkarzy z Gelsenkirchen z każdą minutą narastał. W 26. minucie po główce Joela Matipa piłkę z linii bramkowej wybił Mario Gotze. Po pół godzinie gry w sytuacji sam na sam z Roman Weidenfellerem znalazł się Julian Draxler, obronną ręką z całej sytuacji wyszedł golkiper Borussii. W 35. minucie dla Schalke padł kolejny gol. Dośrodkowanie Atsuto Uchidy na bramkę zamienił Klaas-Jan Huntelaar.

Na początku drugiej połowy na placu gry zameldowali się Marco Reus i Nuri Sahin. Po pojawieniu się na boisku dwóch świeżych piłkarzy Borussia ruszyła pod szesnastkę rywali, co zaowocowało golem kontaktowym w 59. minucie. Podanie z głębi pola otrzymał Robert Lewandowski, który urwał się obrońcom i pokonał Timo Hildebranda. Po chwili Polak mógł wyrównać stan spotkania, lecz nie zamknął doskonałego dośrodkowania Nuri Sahina.

W 74. minucie Schalke mogło ponownie odskoczyć rywalom na dwie bramki. Teemu Pukki wykorzystał błąd Nevena Suboticia i popędził na bramkę Borussii. Roman Weindenfeller z najwyższym trudem poradził sobie z próbą Fina. W 80. minucie losy spotkania rozstrzygnąć mógł Jefferson Farfan, który z kilku metrów nie trafił w pustą bramkę.

W końcówce obie ekipy tworzyły sobie okazje strzeleckie, lecz nie wpłynęły już one na zmianę wyniku.

Schalke – Borussia 2:1 (2:0). Bramki: Draxler 11’, Huntelaar 35’ – Lewandowski 59’.

• Kane: Chcieliśmy udowodnić krytykom, że się mylą

Po wygranym meczu z Borussią Dortmund Harry Kane stwierdził, że jego drużyna udowodniła, że mylili się ci, którzy wątpili w awans Tottenhamu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Na Signal Iduna Park Borussia Dortmund podejmowała lidera grupy, Tottenham. W tym spotkaniu gospodarze grali o "być albo nie być", w piękny sposób swoją niemoc strzelecką przełamał odsunięty ostatnio od składu, Pierre-Emerick Aubameyang. Pomimo tego to "Koguty" wrócą do domu w znacznie lepszych nastrojach.

W 5. kolejce fazy grupowej czeka nas szlagierowe starcie BVB z „Kogutami”. Obie ekipy w tabeli dzieli aż osiem punktów. W innym pojedynku tej grupy, „Los Blancos” na Cyprze zmierzą się z mistrzem kraju, APOEL-em.

Mecz zespołów z dwóch różnych biegunów tabeli Bundesligi. VfB Stuttgart, który przed tym spotkaniem zajmował 12. pozycję, zmierzył się z trzecią Borussią Dortmund.