Galatasaray nie daje szans przeciwnikom

Autor: Martyna Dębińska | 17.03.2013 19:25 | komentarzy: 12 | kategoria: Recenzja meczu |

„Lwy” nadal dominują w swojej lidze. Tym razem ich ofiarą padł znajdujący się w środku tabeli Kayserispor. Bohaterem meczu okazał się Burak Yılmaz. Z wysokości trybun mecz oglądał szkoleniowiec Realu Madryt, José Mourinho.

Kibice zgromadzeni na Stadion Kadir Has na bramki nie musieli długo czekać. Jednak to przyjezdni cieszyli się z gola. W 3. minucie Selcuk Inan podał do Wesley'a Sneijdera, a Holender trafił do siatki. Zaledwie sześć minut potem goście mogli prowadzić już dwoma bramkami. Didier Drogba ustrzelił jedynie słupek. Galatasaray nie przestało atakować. W kolejnej sytuacji Didier Drogba zaliczył asystę, a gola piętnastego gola w trwającym sezonie zapisał przy swoim nazwisku super snajper Burak Yılmaz. W 31. minucie arbiter spotkania Mete Kalkavan zdecydował się pokazać czerwoną kartkę Deivsonowi Bobo, który był zmuszony opuścić boisko. Chwilę później „Lwy”, a konkretniej Burak Yılmaz dobił rywali zdobywając bramkę na 3:0. Losy meczu były w tym momencie przesądzone.

W drugiej połowie obie drużyny miały mnóstwo sytuacji, po których mogły być bramki. Niestety, zabrakło skuteczności oraz odrobiny szczęścia, aby owe strzały wpadły do siatki. Dopiero w 90. minucie gospodarze zdołali zdobyć bramkę honorową. Dokonał tego Diego Biseswar do spółki z Cleytonem.

Galatasaray Stambuł – Kayserispor 3:1 (3:0). Bramki: Sneijder 3', Yılmaz 23', 38' – Biseswar 90'.