Owen żegna się z futbolem

Autor: Ewa Grodzka | 19.03.2013 21:47 | komentarzy: 12 | kategoria: News |

Były reprezentant Anglii, a obecnie piłkarz Stoke City, Michael Owen zapowiedział, że po trwającym sezonie zakończy swą karierę sportową. 33-latek ogłosił tą decyzję za pośrednictwem swojej strony internetowej.

Owen od kilku lat zmagał się głównie z kontuzjami i rzadko pojawiał się na boisku. W tym sezonie w barwach Stoke wystąpił siedmiokrotnie i zdobył jednego gola. Lata świetności wieńczył w Liverpoolu, gdzie występował przez osiem lat. W barwach „The Reds", w ciągu jednego z sezonów wygrał Puchar UEFA, Superpuchar Europy, FA Cup i Tarczę Dobroczynności. W 2001 roku został też nagrodzony Złotą Piłką. Owen był także piłkarzem Realu Madryt, Newcastle United oraz Manchesteru United. Wystąpił też w 89 meczach drużyny narodowej, w której zdobył 40 goli.

– Z dumą chcę ogłosić zakończenie profesjonalnej kariery wraz z końcem sezonu. Mając na uwadze debiut w Liverpoolu w wieku 17 lat, przez doświadczenia w Realu Madryt, Newcastle United, Manchesterze United i Stoke, nie zapominając o 89 występach w reprezentacji Anglii, nadszedł właściwy moment na zakończenie kariery – ogłosił Owen.

– Byłem bardzo szczęśliwy jako młody człowiek, gdyż futbol zabrał mnie w niesamowitą podróż, o której marzy każdy piłkarz. Nie byłoby to możliwe gdyby nie wsparcie menedżerów, trenerów, piłkarzy, sztabów szkoleniowych, kibiców i moich własnych sponsorów. Chciałbym każdemu z osobna podziękować za pomoc udzieloną mi przez te piękne lata – dodał Anglik.

 

Czytaj więcej o: Liverpool FC, Manchester United, Real Madryt, Anglia, Michael Owen, Newcastle United, Stoke City

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (12)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze