Smalling: Chcemy rewanżu na City

Autor: Michał Nowacki | 31.03.2013 21:04 | komentarzy: 4 | kategoria: News |

Defensor „Czerwonych Diabłów”, Chris Smalling przyznał, że cały zespół wciąż pamięta w jakich okolicznościach rozstrzygnęły się losy mistrzowskiego tytułu w poprzednim sezonie. Anglik chce wygrać z „The Citizens” w derbach, aby zemścić się na lokalnym rywalu.

W dodatku „Czerwone Diabły” mogą się zrewanżować podwójnie, jeżeli w poniedziałek w FA Cup pokonają Chelsea Londyn to w następnej turze zmierzą się z Manchesterem City. Oba zespoły z Manchesteru grały ze sobą już w Premiership, wówczas na Etihad Stadium wygrali goście 3:2. Gola na wagę trzech punktów w doliczonym czasie gry z rzutu wolnego zdobył Robin van Persie.

– Zremisowaliśmy w pierwszym meczu z Chelsea i dopiero później dowiedzieliśmy się, że w przypadku awansu naszym rywalem będzie Manchester City. Ten fakt daje nam dodatkową motywację, aby pokonać „The Blues” w poniedziałek i „The Citizens” w kolejnej rundzie – zaczął Chris Smalling.

– Dla nas to będzie zemsta, aby pokonać City za to jak nam odebrali tytuł mistrza Anglii w ostatniej kolejce w doliczonym czasie gry. W tym sezonie chcemy wygrać Premiership i pokonać ich w FA Cup. Nikt z nas na Old Trafford nie chce doświadczyć podobnych wydarzeń – dodał Anglik.

– Poświęciliśmy całe lato, aby się z tym pogodzić, oswoić i zaakceptować taką sytuację. Zdecydowanie bardziej cieszy nas obecna pozycja w lidze i przewaga nad City, którą mamy. Wszyscy byliśmy rozczarowani, ale kiedy rozpoczął się okres przygotowawczy wszyscy zapomnieli i zaczęli grać jak gdyby nigdy nic. Nowi piłkarze przyszli do nas i zaczęli się aklimatyzować w zespole. Od razu pokazaliśmy, że nie chcemy dopuścić do powtórzenia takiej sytuacji – zakończył wszechstronny obrońca.

Czytaj więcej o: Chelsea FC, Manchester United, Anglia, Manchester City, Chris Smalling, FA Cup

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (4)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze