Roura krytykuje pracę sędziego

Autor: Ewa Grodzka | 03.04.2013 09:54 | komentarzy: 14 | kategoria: News |

Po tym jak Zlatan Ibrahimović zdobył we wtorek gola z pozycji spalonej, asystent trenera Barcelony, Jordi Roura wyraził zastrzeżenia co do pracy sędziego, Wolfganga Starka.

Sędzia Wolfgang Stark podjął kilka spornych decyzji w meczu, w tym uznał trafienie Zlatana Ibrahimovicia, który znajdował się na ewidentnej pozycji spalonej. Poza tym, nie zareagował w doliczonym czasie gry, kiedy to Alexis Sanchez został powstrzymany przez Salvatore Sirigu.

Roura szczególnie skrytykował sytuację z Ibrahimoviciem.

Słyszałem, że Ibrahimović był wyraźnie na spalonym, takiej sytuacji nie można przeoczyć. Pamiętam, co się działo w naszym ostatnim meczu z Milanem. Było ewidentne zagranie rywala piłki ręką w polu karnym, ale sędzia tego nie widział. A dziś, było kilka sędziowskich decyzji, które były bardzo wątpliwe – wyznał asystent Vilanovy.

Stanowisko Roury w tej sprawie poparł także pomocnik FC Barcelony, Sergio Busquets.

– Nie jest możliwe by sędzia nie widział tak ewidentnego błędu. Ibrahimović znajdował się na metrowym lub nawet dwumetrowym spalonym, tego nie da się przeoczyć – wyznał piłkarz „Dumy Katalonii”.

Jedynie Andrés Iniesta wykazał się większą wyrozumiałością wobec decyzji arbitra, Wolfganga Starka i wolał skupić się na pozytywach.

– Czy sędzia decyduje o wyniku? Piłka nożna jest pełna błędów i spornych decyzji. Poza tym, nasz zespół zagrał świetny mecz i mamy jeszcze rewanż u siebie – powiedział 28-latek.

• „The Citizens” zagrali ekonomicznie, ale skutecznie

W spotkaniu rozgrywanym pomiędzy Manchesterem City, a Feyenoordem faworyt mógł być tylko jeden. „Obywatele” zrobili swoje i zgarnęli kolejne trzy „oczka”.

Napoli grało u siebie z Szachtarem Donieck, o ile do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, o tyle w drugiej połowie worek z bramkami posypał się tylko dla jednej drużyny. Swoją bramkę zdobył także Piotr Zieliński.

Na Signal Iduna Park Borussia Dortmund podejmowała lidera grupy, Tottenham. W tym spotkaniu gospodarze grali o "być albo nie być", w piękny sposób swoją niemoc strzelecką przełamał odsunięty ostatnio od składu, Pierre-Emerick Aubameyang. Pomimo tego to "Koguty" wrócą do domu w znacznie lepszych nastrojach.

Każdy ma swój Milan. W pamiętnym finale Ligi Mistrzów, kiedy to Liverpool przegrywał 0:3 do przerwy, wydawało się, że wszystko jest rozstrzygnięte. Tak samo było we wtorkowym spotkaniu z Sevillą, jednak tym razem to "The Reds" roztrwonili pewne prowadzenie.