Roura krytykuje pracę sędziego

Autor: Ewa Grodzka | 03.04.2013 09:54 | komentarzy: 14 | kategoria: News |

Po tym jak Zlatan Ibrahimović zdobył we wtorek gola z pozycji spalonej, asystent trenera Barcelony, Jordi Roura wyraził zastrzeżenia co do pracy sędziego, Wolfganga Starka.

Sędzia Wolfgang Stark podjął kilka spornych decyzji w meczu, w tym uznał trafienie Zlatana Ibrahimovicia, który znajdował się na ewidentnej pozycji spalonej. Poza tym, nie zareagował w doliczonym czasie gry, kiedy to Alexis Sanchez został powstrzymany przez Salvatore Sirigu.

Roura szczególnie skrytykował sytuację z Ibrahimoviciem.

Słyszałem, że Ibrahimović był wyraźnie na spalonym, takiej sytuacji nie można przeoczyć. Pamiętam, co się działo w naszym ostatnim meczu z Milanem. Było ewidentne zagranie rywala piłki ręką w polu karnym, ale sędzia tego nie widział. A dziś, było kilka sędziowskich decyzji, które były bardzo wątpliwe – wyznał asystent Vilanovy.

Stanowisko Roury w tej sprawie poparł także pomocnik FC Barcelony, Sergio Busquets.

 – Nie jest możliwe by sędzia nie widział tak ewidentnego błędu. Ibrahimović znajdował się na metrowym lub nawet dwumetrowym spalonym, tego nie da się przeoczyć – wyznał piłkarz „Dumy Katalonii”.

Jedynie Andrés Iniesta wykazał się większą wyrozumiałością wobec decyzji arbitra, Wolfganga Starka i wolał skupić się na pozytywach.

 – Czy sędzia decyduje o wyniku? Piłka nożna jest pełna błędów i spornych decyzji. Poza tym, nasz zespół zagrał świetny mecz i mamy jeszcze rewanż u siebie – powiedział 28-latek.


Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Sergio Busquets, Zlatan Ibrahimović, Paris Saint-Germain, Andrés Iniesta, Jordi Roura, PSG - Barcelona 2013-04-02

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (14)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze