Niełatwa przeprawa Borussii, dwa gole Schiebera

Autor: Rafał Krysztopa | 06.04.2013 17:30 | komentarzy: 12 | kategoria: Recenzja meczu |

Borussia Dormund przed własną publicznością długo męczyła się z Augsburgiem. Ostatecznie dortmundczycy, dzięki dwóm trafieniom Juliana Schiebera, ograli przyjezdnych 4:2.

Grająca w rezerwowym składzie Borussia – w wyjściowej jedenastce zabrakło m. in. Roberta Lewandowskiego, Mario Götze oraz Marco Reusa – nie stworzyła sobie zbyt wielu sytuacji strzeleckich. Gospodarze przed pierwszą szansą stanęli dopiero po kwadransie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w doskonałej sytuacji znalazł się Julian Schieber, który – mając przed sobą tylko bramkarza – posłał piłkę w trybuny. Napastnik Borussii nie pomylił się za to w kolejnej akcji. Julian Schieber w 22. minucie na gola zamienił dogranie Moritza Leitnera. W 25. minucie z rzutu wolnego przymierzył Nuri Şahin, dobrą interwencją popisał się Alex Manninger.

Zawodnicy Augsburga w końcówce ruszyli do odrabiania strat. W 43. minucie po rzucie rożnym piłka została wybita przed pole karne. Do futbolówki dopadł Daniel Baier, który potężnym strzałem umieścił ją przy słupku. Po zaledwie kilkudziesięciu sekundach goście wyszli na prowadzenie. Mitchell Langerak sparował uderzenie Tobiasa Wernera wprost pod nogi Kevina Vogta, który skierował piłkę do pustej bramki.

Po przerwie, za sprawą wprowadzenia na boisko Roberta Lewandowskiego i Mario Götze, gra Borussii nabrała rumieńców. W 53. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Na skrzydle obrońców zgubił Jonas Hofmann, następnie wyłożył piłkę Julianowi Schieberowi, któremu dopełnił formalności. Po chwili do graczy z Dortmundu uśmiechnęło się szczęście. Po strzale Jana Moraveka piłkę z linii wybił jeden z obrońców.

W 63. minucie Borussia ponownie wyszła na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego najlepiej w polu karnym odnalazł się Neven Subotić. W końcówce rywali dobił Robert Lewandowski, który wykorzystał dogranie Mario Götze.

Borussia Dortmund – FC Augsburg 4:2 (1:2). Bramki: Schieber 22’ i 53’, Subotić 63’, Lewandowski 90+2’ – Daniel Baier 43’, Vogt 44’.

• Niespodziewana porażka BVB z VfB Stuttgart

Mecz zespołów z dwóch różnych biegunów tabeli Bundesligi. VfB Stuttgart, który przed tym spotkaniem zajmował 12. pozycję, zmierzył się z trzecią Borussią Dortmund.

Dziś wieczorem piłkarze Borussii Dortmund zagrają na wyjeździe z VfB Stuttgart. W składzie zabraknie jednak największego gwiazdora BVB, bo trener postanowił odsunąć go od pierwszego zespołu.

Reprezentant Polski, Robert Lewandowski jest jednym z dwóch napastników Bayernu Monachium. Snajper uważa, że trener, Jupp Heynckes powinien pomyśleć o wzmocnieniu kadry i ściągnąć kolejnego bramkostrzelnego środkowego napastnika.

Pomocnik Liverpoolu, Emre Can ma kontrakt tylko do końca sezonu. Zdaniem "Daily Star" piłkarz odmówi Juventusowi i wybierze ofertę Manchesteru City. "Stara Dama" jednak będzie chciała uprzedzić "The Citizens" i ściągnąć gracza do siebie już w styczniu. "Bild" donosi, że także Borussia Dortmund chce się włączyć do rywalizacji o zawodnika.