Galatasaray zwycięża, Real w półfinale!

Autor: Ewa Grodzka | 09.04.2013 22:45 | komentarzy: 36 | kategoria: Recenzja meczu |

W meczu rewanżowym ćwierćfinału Ligi Mistrzów, Real Madryt zmierzył się na wyjeździe z Galatasaray Stambuł. Pojedynek na Türk Telekom Arena zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:2, jednak awans do półfinału tych rozgrywek zapewnili sobie „Królewscy”. Wynik spotkania otworzył Cristiano Ronaldo, w drugiej połowie odpowiedział Emannuel Eboué, Wesley Sneijder oraz Didier Drogba. W końcówce meczu koleje trafienie w tym meczu zdobył Ronaldo.

Pierwszą dogodną sytuację stworzyli piłkarze Realu Madryt. Muslera wprawdzie wybił piłkę spod nóg Higuaina, jednak ta trafiła wprost do Di Marii, który oddał strzał z około 20 metrów. Futbolówka o milimetry minęła jednak lewy słupek. Następnie z prawej strony w pole karne dośrodkował Özil. Tam najlepiej znalazł się Higuain, ale jego strzał po plecach obrońcy wyszedł poza boisko. Przewaga gości przyniosła efekt już w 8. minucie pojedynku. Özil podał do Khediry, który wpadł w pole karne i wyłożył piłkę Cristiano Ronaldo. Portugalczyk natomiast nie miał problemów z pokonaniem bramkarza.

Gospodarze próbowali natychmiast odpowiedzieć. Melo prostopadłym podaniem szukał Drogby, ale sytuację uratował Essien. Następnie w pole karne do Drogby zagrywał Altıntop, ale były gracz Chelsea podał wprost pod nogi obrońców gości. W 25. minucie Ronaldo idealnie podał do Di Marii, który znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale Argentyńczyk przegrał ten pojedynek.

W 36. minucie z prawej strony dośrodkowywał Eboue, ale piłka trafiła wprost w ręce Lópeza. Następnie po rzucie rożnym zza pola karnego uderzał Sneijder, ale tym uderzeniem nie sprawił problemów golkiperowi rywala.

W drugiej połowie gospodarze zdołali zdobyć bramkę wyrównującą. Z lewej strony Sneijder idealnie zagrał do Eboue, który strzałem zza linii pola karnego nie dał żadnych szans Lópezowi. W 62. minucie Drogba wygrał pojedynek z Varanem, idealnie wyłożył piłkę Sneijderowi, ale Holender mając przed sobą tylko bramkarza uderzył obok słupka.

Piłkarze Galatasaray wyszli na prowadzenie w 70. minucie meczu, gola zdobył Wesley Sneijder. Sarıoglu idealnie zagrał do Holendra, który minął dwóch obrońców Realu i bez problemu pokonał Lópeza. Gospodarze szli za ciosem i dwie minuty później zdobyli kolejnego gola. Tym razem do bramki rywala trafiał Didier Drogba. W polu karnym Sneijder idealnie zagrał do byłego piłkarza Chelsea, który mimo asysty obrońcy piętą pokonał Lópeza.

Iworyjczyk zdobył kolejnego gola w 81. minucie pojedynku, jednak bramka nie została uznana ze względu na pozycję spaloną. W 89. minucie boisko musiał opuścić Arbeloa. Piłkarz za długo dyskutował z sędzią, za co został ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką. Mimo tego, "Królewscy" zdobyli kolejnego gola w doliczonym czasie gry. Benzema łatwo minął Zana, dograł do Ronaldo, a ten mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi rywala.

Galatasaray Stambuł – Real Madryt 3:2 (0:1) Bramki: Eboué 57’, Sneijder 70’, Drogba 72’

- Ronaldo 8’, 90'+2

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Real Madryt, Didier Drogba, Cristiano Ronaldo, Wesley Sneijder, Galatasaray Stambuł, Emmanuel Eboue, Galatasaray - Real Madryt 2013-04-09