Remis na Camp Nou, Barcelona w półfinale!

Autor: Ewa Grodzka | 10.04.2013 22:36 | komentarzy: 78 | kategoria: Recenzja meczu |

W meczu rewanżowym ćwierćfinału Ligi Mistrzów, FC Barcelona zmierzyła się z Paris Saint-Germain. Pojedynek na Camp Nou zakończył się remisem 1:1, jednak to FC Barcelona zapewniła sobie awans do półfinału tych rozgrywek. Wynik spotkania otworzył Javier Pastore, gola wyrównującego zdobył Pedro Rodriguez.

Od pierwszych minut na boisku nieznacznie dominowała Barcelona. Już w 1 minucie mieliśmy rzut wolny dla gospodarzy. Kapitalnie uderzył Xavi, ale piłka o centymetry minęła słupek bramki gości. Następnie Valdésa chciał zaskoczyć Lavezzi, jednak golkiper Barcelony na raty obronił strzał Argentyńczyka. W kolejnej akcji Lavezzi przegrał pojedynek biegowy z obrońcą gospodarzy będąc sam przed Valdésem. Kapitalnie piłkę wybił mu Gerard Piqué. W 12. minucie z dystansu uderzał Iniesta, jednak piłka poszybowała tylko nad poprzeczką.

W 14. minucie strzał po ziemi oddał Lucas Moura, ale na posterunku był Valdés. Następnie znów swej okazji nie wykorzystał Lavezzi, który uderzył wysoko nad poprzeczką. Ze strony „Dumy Katalonii” Pedro miał dwukrotnie szansę na celne uderzenie. Za pierwszym razem został zablokowany a dobitka trafia w boczną siatkę.

Po 20 minutach na boisku zaczęli dominować piłkarze PSG. Bliski otwarcia wyniku był Ezequiel Lavezzi, przegrał jednak pojedynek z bramkarzem Barcelony w sytuacji sam na sam. Napastnik gości był naciskany jeszcze przez Piqué. Następnie Zlatan Ibrahimović z lewej strony wrzucił piłkę wprost na głowę Lucasa, którego uderzenie z okienka wybił bramkarz Barcelony.

W końcówce pierwszej połowy próbował jeszcze Fabregas i Villa, ale obu zawodnikom zabrakło skutecznego wykończenia akcji. W 42. minucie spotkania, żółtą kartkę za faul na Lucasie ujrzał Adriano, zawodnik tym samym będzie zmuszony pauzować w kolejnym meczu.

Druga połowa rozpoczęła się szczęśliwie dla przyjezdnych. Ibrahimović doskonale zagrał do Pastore, ten wpadł w pole karne i pewnie pokonał Valdésa. Zdobyta bramka sprawiła, że piłkarze PSG próbowali iść za ciosem. Dominowali na boisku, jednak nie zdołali podwyższyć prowadzenia.

Sytuacja się zmieniła w 62. minucie, kiedy to na boisko wszedł Lionel Messi. Barcelona z Argentyńczykiem w składzie w końcu ruszyła do ataku, zaczęła grać w swoim stylu. Na efekty nie trzeba było długo czekać, remis padł w 71. minucie. Akcję zapoczątkował Messi, dograł do Villi, ten podał futbolówkę do tyłu. Na posterunku był Pedro, który mocnym strzałem z 16 metrów pokonał Sirigu.

Paryżanie próbowali przechylić szalę zwycięstwa i awansu na swoją korzyść, jednak zabrakło już czasu. Niewiele brakowało by PSG wyeliminowało wyżej notowanego rywala, ale sprawę awansu załatwiło wejście na boisko niezawodnego Messiego. Barcelona nie pokazała wprawdzie w tym meczu swojej optymalnej formy, ale to ona zagra w półfinale.

FC Barcelona – Paris Saint-Germain 1:1 (0:0) Bramki: Pedro 71’ - Pastore 50’