„Chcemy wygrywać do końca sezonu”

Autor: Michał Nowacki | 13.04.2013 07:13 | komentarzy: 11 | kategoria: News |

Młody pomocnik Arsenalu Londyn, Alex Oxlade-Chamberlein powiedział, że wszyscy piłkarze w szatni na Emirates Stadium pozytywnie patrzą na obecną sytuację i bez względu na to z kim grają oczekują tylko zwycięstwa. Tym samym w sobotę u siebie będą chcieli pokonać Norwich City.

W styczniu „The Gunners” polegli w derbach stolicy, gdzie lepsza okazała się Chelsea Londyn. Od tamtej pory zagrali dziewięć meczy i przegrali tylko raz – derby z Tottenhamem Hotspur na początku marca. W dodatku ostatnie cztery mecze z rzędu wygrali.

– Kiedy zespół wygrywa, każdy jest oczywiście szczęśliwy, ale rośnie w nim zaufanie do samego siebie. My wszyscy chcemy wygrać każde następne spotkanie, aby poczucie wartości u nas wzrastało. Kiedy passa bez porażki trwa kilka meczy z rzędu zaczynasz wierzyć, że każdy następny pojedynek przyniesie ci 3 punkty – powiedział 19-letni zawodnik „Kanonierów”.

– Wiemy, że każdy nasz mecz będzie trudny, ale dzięki mentalności zwycięzcy wierzysz, że możesz zdobyć komplet punktów po raz kolejny. Jednym z kroków do takiego nastawienia jest zmiana mentalności, wszyscy myślimy pozytywnie i oczekujemy pokazać to na boisku. Kibice nam pomagają swoim dopingiem i wsparciem, bo wiedzą jak ciężką pracę wykonujemy na boisku – dodał Oxlade-Chamberlain.

Czytaj więcej o: Arsenal FC, Anglia, Alex Oxlade-Chamberlain

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (11)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze