Clichy przeciwny zwolnieniu Manciniego

Autor: Michał Nowacki | 13.04.2013 14:15 | komentarzy: 2 | kategoria: News |

Były obrońca Arsenalu Londyn, Gaël Clichy spodziewa się, że Roberto Mancini zostanie w Manchesterze City na kolejny sezon. Spekuluje się, że odpadnięcie z Ligi Mistrzów w fazie grupowej i strata tytułu mistrzowskiego sprawią, że Włoch straci pracę na Etihad Stadium.

Francuz właśnie pod wodzą tego trenera wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie na lewej flance defensywy. Z „The Citizens” wygrał już FA Cup w 2011 roku oraz Premiership i Tarczę Wspólnoty w poprzednim sezonie.

– Wielu ludzi może powiedzieć, że powinniśmy lepiej spisywać się w sezonie 2012/2013 i musimy zmienić trenera. Ale musimy pamiętać, że potrzebowaliśmy trzech albo czterech lat na wygranie ligi angielskiej i zwolnienie Manciniego sprawi, że jego następca będzie musiał znowu poświęcić kilka lat na budowę drużyny. Pozostawienie Włocha na stanowisku sprawi, że będziemy mieli potrzebną stabilizację – zaczął Gaël Clichy.

– Takie podejście uwsteczniłoby nas w futbolu, nie mamy tyle czasu, aby zaczynać nowy projekt. Staram się wykorzystywać każdą szansę gry i pokazać się z jak najlepszej strony. Wiem ile pracy włożył Roberto Mancini. W pierwszym sezononie nic nie wygrał, w drugim zdobył FA Cup, ale w swoim trzecim roku zgarnął Premiership i Tarczę Wspólnoty. Dla innego trenera byłoby to wielkie wydarzenie. Zainwestowaliśmy wielkie pieniądze i zwróciły się one. Nie można lekceważyć tej sytuacji, w której jesteśmy – stanął Francuz w obronie swojego trenera.

– Rzeczywiście wygraliśmy mistrzostwo Anglii w poprzednim sezonie, ale mamy małe szanse na obronę tytułu. Czy to wina trenera? Skład został taki sam, bez zmian, więc to równie dobrze wina piłkarzy, którzy nie grają tak dobrze jak przed rokiem. To my, zawodnicy jesteśmy odpowiedzialni za wyniki na boisku – dodał lewy obrońca.

– Nie wierzę, że Manchester United jest w tym sezonie lepszy od nas, ale na pewno wygrywają konsekwentnie i stąd ta 12punktowa przewaga w tabeli. Mieliśmy mecze, gdzie byliśmy zespołem lepszym, ale brakowało nam skuteczności, aby wygrać – zakończył 27-latek

Czytaj więcej o: Manchester United, Anglia, Trenerzy, Manchester City, Roberto Mancini, Gael Clichy

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (2)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze