Remis na Anfield, gol Suareza w ostatniej minucie

Autor: Rafał Krysztopa | 21.04.2013 18:57 | komentarzy: 38 | kategoria: Recenzja meczu |

W drugim niedzielnym spotkaniu Premier League Chelsea zremisowała z Liverpoolem 2:2. Bohaterem Anfield okazał się Luis Suarez, który w siódmej minucie doliczonego czasu wyrównał wynik spotkania.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. W 5. minucie Luis Suarez trącił piłkę w kierunku wbiegającego w pole karne Glena Johnsona, który jednak posłał futbolówkę obok bramki. W kolejnym fragmencie gry z dystansu strzelali Lucas Leiva i Stewart Downing, próby piłkarzy Liverpoolu szybowały jednak nad bramką strzeżoną przez Petra Cecha.

W 20. minucie po raz pierwszy groźniej zaatakowała Chelsea. Eden Hazard rozprowadził piłkę do Ramiresa, który z 20. metrów posłał potężną „bombę” na bramkę gospodarzy, futbolówkę z najwyższym trudem wypiąstkował Pepe Reina. W 26. minucie Chelsea objęła prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Juana Maty do siatki skierował Oscar. Najlepszą okazje na wyrównanie w 41. minucie zmarnował Luis Suarez, którego strzał z ostrego kąta zatrzymał Petr Cech.

Po przerwie ponownie odważniej zaatakowali gospodarze. W 46. minucie sytuacji sam na sam nie wykorzystał Steven Gerrard. Po chwili w słupek trafił wprowadzony po przerwie Daniel Sturridge. Anglik nie pomylił się za to w kolejnej akcji. W 51. minucie Daniel Sturridge po dośrodkowaniu z prawej strony wpakował futbolówkę do bramki.

Zawodnicy Liverpoolu cieszyli się z remisu zaledwie przez pięć minut. We własnej szesnastce niefrasobliwością wykazał się Luis Suarez, który zagrał piłkę ręką. Podyktowaną jedenastkę pewnym strzałem w lewy róg wykorzystał Eden Hazard.

Luis Suarez szanse na rehabilitacje otrzymał w 66. minucie. Uderzenie Urugwajczyka z rzutu wolnego minęło lewy słupek bramki Chelsea. W rewanżu z dystansu huknął Eden Hazard, strzał Belga został jednak zablokowany. W końcówce szturm na bramkę Petra Cecha przypuścili piłkarze Liverpoolu, starania gospodarzy przyniosły gola w siódmej minucie doliczonego czasu. Dośrodkowanie Daniela Sturridge’a wykorzystał Luis Suarez. Po chwili sędzia zakończył spotkanie.

Liverpool – Chelsea 2:2 (0:1). Bramki: Sturridge 51’, Suarez 90+7’ – Oscar 26, Hazard (k.) 56’.