Ferguson krytykuje Webba za czerwoną kartkę dla Rafaela

Autor: Michał Nowacki | 05.05.2013 22:33 | komentarzy: 11 | kategoria: News |

Alex Ferguson skomentował pracę Howarda Webba w meczu z Chelsea Londyn. Szkot uważał, że arbiter przesadził pokazując Rafaelowi da Silvie czerwoną kartkę w końcówce spotkania. Trener Manchesteru United wyraził opinię, że sędzia wielokrotnie krzywdził swoimi decyzjami mistrza Anglii.

David Luiz przez cały mecz często używał łokci, zaś w końcówce spotkania sprowokował swojego rodaka do sfaulowania go blisko chorągiewki stojącej w narożniku. Howard Webb pokazał Brazylijczykowi czerwoną kartkę i w 89. minucie Rafael da Silva musiał zejść do szatni. Kamery pokazały, że stoper „The Blues” leżąc już na murawie uśmiechał się wyrażając swoje zadowolenie.

– To była walka na łokcie, Rafael tylko odwzajemnił się Luizowi w ten sam sposób. Jednak piłkarz, który się rewanżuje takim samym zagraniem jak rywal zawsze jest bardziej ukarany. Wiadomo było, że David Luiz szturchnął go dwa razy i da Silva powinien wiedzieć, że takie zachowanie jest nierozważne – zaczął Alex Ferguson.

– Howard Webb nawet nie widział dobrze całego wydarzenia, zobaczył tylko, że David Luiz leży na ziemi i to go przekonało, że Rafael da Silva powinien zobaczyć czerwoną kartkę. Sędzia w tym meczu nic nam nie dawał, bramkę straciliśmy pechowo po rykoszecie Phila Jonesa. Jednak nie mogę tłumaczyć moich piłkarzy po tym występie. Na pewno decyzje sędziów były dla nas niekorzystne, piłkarze Chelsea przy wielu okazjach stawali po czterech czy pięciu wokół arbitra. Myślę, że to na pewno oddziaływało na Webba – dodał Szkot.

Czytaj więcej o: Chelsea FC, Manchester United, Anglia, Alex Ferguson, Trenerzy, Zawieszenia, David Luiz, Howard Webb, Rafael Da Silva

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (11)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze