Hamsik: Mogłem grać w Milanie, ale...

Autor: Michał Nowacki | 10.05.2013 23:22 | komentarzy: 14 | kategoria: News |

Playmaker SSC Napoli ujawnił, że w 2011 roku mógł się przenieść do AC Milanu. Prezydent i trener neapolitańskiego klubu odradzali Markowi Hamšíkowi ten ruch i ostatecznie Słowak nadal jest piłkarzem, który gra na San Paolo.

– Aurelio De Laurentiis jako prezydent klubu i trener, Walter Mazzarri przekonywali mnie, że będę żałował odejścia do AC Milanu. Mogliśmy powalczyć o Scudetto, ale przegraliśmy z Torino, Sampdorią i Bologną – powiedział Marek Hamšík.

– Rozmawiałem z oboma panami na temat mojego transferu na San Siro, dowiedziałem się czemu chcieli mnie zostawić w SSC Napoli. Obaj argumentowali swoją decyzję, że zgadzając się popełniłbym wielki błąd w swojej karierze i, że żałowałbym tego. To była dla mnie bardzo wartościowa rada i jestem szczęśliwy w Napoli. Tutaj mam swój dom, mieszkam z rodziną i mam wokół siebie ludzi, którzy mnie kochają – dodał Słowak w wywiadzie dla „Guerin Sportivo”.

– Walter Mazzarri jest wyjątkowym szkoleniowcem, osiągnęliśmy z nim w przeszłości znakomite wyniki i nie sądzę, aby latem odszedł do innego klubu – zakończył zawodnik neapolitańczyków.

Co ciekawsze 25-latek ofertę z AC Milanu ujawnił dopiero teraz, kiedy oba kluby skończyły między sobą walczyć o drugie miejsce w lidze, które przypadło SSC Napoli. W sezonie 2012/2013 Słowak zaliczył dziesięć trafień w Serie A i dziewięć dołożył w innych rozgrywkach. Ostatni raz neapolitańczycy ze Scudetto cieszyli się w sezonie 1989/1990, gdy jeszcze grał Diego Maradona.

Czytaj więcej o: AC Milan, Włochy, Transfery, Trenerzy, Walter Mazzarri, Marek Hamsik, Aurelio De Laurentiis, SSC Napoli

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (14)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze