Barcelona zagra w Polsce

Autor: Damian Kącicki | 15.05.2013 14:35 | komentarzy: 40 | kategoria: News |

Kilkanaście dni temu Polskę obiegła informacja, o tym że FC Barcelona zagra mecz towarzyski w naszym kraju. Dziś możemy oficjalnie potwierdzić tę informację. Prawdopodobnie mecz odbędzie się w Gdańsku z Wisłą Kraków.

„Oficjalnie: Barcelona zagra towarzyski mecz w Polsce w sobotę 20 lipca" – tak brzmi oficjalny komunikat. Nie ma potwierdzenia, że chodzi o Wisłę Kraków, a mecz odbędzie się w Gdańsku, lecz nieoficjalnie jest to niemal pewne.

– Sprowadzenie do Polski takiego zespołu jak Barcelona to kosztowne przedsięwzięcie. Organizacji tego spotkania podjęła się jedna z firm. Żeby sprawa była opłacalna, na meczu powinno być co najmniej 40 tysięcy widzów – powiedział kilka dni temu Janusz Kozioł, wiceprezes Wisły.

– Wybór Gdańska jest naturalny, bowiem wiadomo, że kibice Lechii i Wisły od lat żyją w przyjaźni. To powinno zagwarantować nam pełne trybuny na meczu i dobrą atmosferę. Liczymy oczywiście również na to, że wielu kibiców z Krakowa pojedzie na ten mecz. Będzie lipiec, wakacje więc wyjazd nad morze, połączony z zobaczeniem jednej z najlepszych drużyn świata, będzie na pewno atrakcyjny – zakończył.

Na boisku na pewno pojawi się Lionel Messi, który ma w tym spotkaniu rozegrać przynajmniej 15 minut.


Czytaj więcej o: Hiszpania, Polska, Wisła Kraków, Mecz Towarzyski

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

 • Raport z polskich boisk #11

  W poprzedniej kolejce wszyscy z liderującej trójki doznali w domowych meczach porażek. W tej serii spotkań było zupełnie odwrotnie – Lech, Jagiellonia i Legia przywiozły po 3 punkty z wyjazdowych starć.

  czytaj więcej
 • Raport z polskich boisk #10

  Drużyny znajdujące się na szczycie ligowej tabeli w 31. kolejce były wobec siebie niezwykle solidarne – zarówno Lech, jak i Jagiellonia oraz Legia przegrały swoje domowe mecze. Status quo zostało utrzymane.

  czytaj więcej
 • Raport z polskich boisk #9

  W meczach kończących rundę zasadniczą LOTTO Ekstraklasy emocji było wiele. Niespodziewaną porażkę Jagiellonii Białystok wykorzystał Lech Poznań, który wskoczył na pozycję lidera. Po kompromitującym blamażu w Gdyni, odkuła się także Legia Warszawa, notując przekonujące zwycięstwo nad „Portowcami”.

  czytaj więcej
 • Raport z polskich boisk #8

  Wielkanocna kolejka LOTTO Ekstraklasy przyniosła nam sporo niespodzianek – porażki zanotowały Jagiellonia i Legia, na czym najbardziej skorzystał Lech.

  czytaj więcej
 • Raport z polskich boisk #7

  Szalony mecz w Białymstoku, pewne zwycięstwo Lecha i kolejne rozczarowanie w Warszawie. To przyniosła nam 28. kolejka LOTTO Ekstraklasy.

  czytaj więcej

Komentarze (40)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze