Barcelona zagra w Polsce

Autor: Damian Kącicki | 15.05.2013 14:35 | komentarzy: 40 | kategoria: News |

Kilkanaście dni temu Polskę obiegła informacja, o tym że FC Barcelona zagra mecz towarzyski w naszym kraju. Dziś możemy oficjalnie potwierdzić tę informację. Prawdopodobnie mecz odbędzie się w Gdańsku z Wisłą Kraków.

„Oficjalnie: Barcelona zagra towarzyski mecz w Polsce w sobotę 20 lipca" – tak brzmi oficjalny komunikat. Nie ma potwierdzenia, że chodzi o Wisłę Kraków, a mecz odbędzie się w Gdańsku, lecz nieoficjalnie jest to niemal pewne.

– Sprowadzenie do Polski takiego zespołu jak Barcelona to kosztowne przedsięwzięcie. Organizacji tego spotkania podjęła się jedna z firm. Żeby sprawa była opłacalna, na meczu powinno być co najmniej 40 tysięcy widzów – powiedział kilka dni temu Janusz Kozioł, wiceprezes Wisły.

– Wybór Gdańska jest naturalny, bowiem wiadomo, że kibice Lechii i Wisły od lat żyją w przyjaźni. To powinno zagwarantować nam pełne trybuny na meczu i dobrą atmosferę. Liczymy oczywiście również na to, że wielu kibiców z Krakowa pojedzie na ten mecz. Będzie lipiec, wakacje więc wyjazd nad morze, połączony z zobaczeniem jednej z najlepszych drużyn świata, będzie na pewno atrakcyjny – zakończył.

Na boisku na pewno pojawi się Lionel Messi, który ma w tym spotkaniu rozegrać przynajmniej 15 minut.


Czytaj więcej o: Hiszpania, Polska, Wisła Kraków, Mecz Towarzyski

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

 • Raport z polskich boisk #16

  Do ostatniej kolejki sezonu 2017/2018 musieliśmy czekać, by poznać mistrza Polski, ale status quo zostało utrzymane. Po skandalu w Poznaniu tytuł wywalczyła Legia, zaś wicemistrzostwo zdobyła Jagiellonia. Podium zamknął Lech, a w pucharach wystąpi Górnik Zabrze.

  czytaj więcej
 • Raport z polskich boisk #15

  W 36. kolejce mogło się sporo wydarzyć, włącznie z tym, że mogliśmy poznać mistrza Polski. Nic takiego się jednak nie stało i o tytule zadecydują mecze w przyszłą niedzielę. Wiemy na razie tylko, że walka o złote medale rozstrzygnie się między Legią a Jagiellonią, a z wyścigu „wypisał się” już Lech.

  czytaj więcej
 • Raport z polskich boisk #14

  35. kolejka w grupie mistrzowskiej LOTTO Ekstraklasy tym razem obfitowała w bramki. Po horrorze Legia utrzymała pozycję lidera, Jagiellonia wywiozła komplet punktów z Poznania, a Wisła Kraków zgłosiła akces do walki o puchary.

  czytaj więcej
 • Raport z polskich boisk #13

  W 34. kolejce LOTTO Ekstraklasy drużyny grające w grupie mistrzowskiej nie rozpieściły swoich kibiców – w czterech spotkaniach padły tylko 2 bramki. Remisy zanotowały Legia, Lech i Jagiellonia, dzięki czemu status quo w ligowej tabeli zostało utrzymane. Różnice punktowe między tymi drużynami wciąż są niewielkie.

  czytaj więcej
 • Raport z polskich boisk #12

  3. kolejka „dogrywki” do sezonu przyniosła zmianę lidera. Niespodziewane potknięcia Lecha i Jagiellonii skrzętnie wykorzystała Legia. Walka o mistrzostwo Polski nabiera rumieńców.

  czytaj więcej

Komentarze (40)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze