Barcelona zagra w Polsce

Autor: Damian Kącicki | 15.05.2013 14:35 | komentarzy: 40 | kategoria: News |

Kilkanaście dni temu Polskę obiegła informacja, o tym że FC Barcelona zagra mecz towarzyski w naszym kraju. Dziś możemy oficjalnie potwierdzić tę informację. Prawdopodobnie mecz odbędzie się w Gdańsku z Wisłą Kraków.

„Oficjalnie: Barcelona zagra towarzyski mecz w Polsce w sobotę 20 lipca" – tak brzmi oficjalny komunikat. Nie ma potwierdzenia, że chodzi o Wisłę Kraków, a mecz odbędzie się w Gdańsku, lecz nieoficjalnie jest to niemal pewne.

– Sprowadzenie do Polski takiego zespołu jak Barcelona to kosztowne przedsięwzięcie. Organizacji tego spotkania podjęła się jedna z firm. Żeby sprawa była opłacalna, na meczu powinno być co najmniej 40 tysięcy widzów – powiedział kilka dni temu Janusz Kozioł, wiceprezes Wisły.

– Wybór Gdańska jest naturalny, bowiem wiadomo, że kibice Lechii i Wisły od lat żyją w przyjaźni. To powinno zagwarantować nam pełne trybuny na meczu i dobrą atmosferę. Liczymy oczywiście również na to, że wielu kibiców z Krakowa pojedzie na ten mecz. Będzie lipiec, wakacje więc wyjazd nad morze, połączony z zobaczeniem jednej z najlepszych drużyn świata, będzie na pewno atrakcyjny – zakończył.

Na boisku na pewno pojawi się Lionel Messi, który ma w tym spotkaniu rozegrać przynajmniej 15 minut.


Czytaj więcej o: Hiszpania, Polska, Wisła Kraków, Mecz Towarzyski

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

 • Gol Niezgody zapewnił „Legionistom” cenne trzy „oczka”

  Ostatnia wygrana Wisły Kraków z Legią na własnym stadionie miała miejsce w 2013 roku. Zarówno Wisła, jak i Legia nie znalazły jeszcze optymalnej formy. Dzisiejszy mecz dał nam również odpowiedź na pytanie: w jakiej formie znajdują kadrowicze reprezentacji Polski?

  czytaj więcej
 • Legia jak ostatni Mohikanin?

  Kwalifikacje Ligi Mistrzów UEFA sezonu 2017/2018 są ostatnimi rozgrywanymi na zasadzie tzw. „reformy Platiniego”. Następny sezon przyniesie zmianę zasad, która niestety nie będzie korzystna dla mistrza Polski.

  czytaj więcej
 • Trudny okres przygotowawczy dla Realu Madryt

  Mistrzowie Hiszpanii przygotowania do nowego sezonu rozpoczęli od tournée po Stanach Zjednoczonych. W towarzyskim turnieju rozegrali cztery spotkania. Żadnego z nich nie wygrali w regulaminowym czasie gry.

  czytaj więcej
 • Koniec transferowej sagi. Mączyński w Legii!

  Kontrowersyjny transfer stał się faktem. Reprezentant polski podpisał z "Wojskowymi" dwuletni kontrakt z automatyczną opcją przedłużenia go o kolejny rok. Legia Warszawa zapłaciła za pomocnika Wisły Kraków 500 tyś. euro plus bonusy za awans "Legionistów" do Ligi Mistrzów.

  czytaj więcej
 • Była walka, ale bezbramkowa, Legia remisuje w Krakowie

  Mistrz Polski stoczył z Wisłą Kraków zacięty bój. Chociaż obie drużyny spisują się poniżej oczekiwań w tym sezonie, to ich starcie mogło się podobać.

  czytaj więcej

Komentarze (40)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze