„Eriksen jest lepszy niż van der Vaart i Sneijder w wieku 21 lat”

Autor: Michał Nowacki | 19.05.2013 20:30 | komentarzy: 6 | kategoria: News |

Selekcjoner reprezentacji Danii – Morten Olsen wypowiedział się w kilku słowach o swoim podopiecznym. Zdaniem trenera Christian Eriksen spisuje się znacznie lepiej niż kilku Holendrów w jego wieku.

21-latek już teraz jest porównywany do takich reprezentantów „Oranje” jak Wesley Sneijder czy Rafael van der Vaart. W dodatku obaj Holendrzy mają za sobą bogatą przygodę w Europie, gdzie grali w wielu wspaniałych ekipach na Starym Kontynencie.

– Myślę, że Christian Eriksen jest już gotowy zrobić kolejny krok w swojej karierze. Obecnie osiągnął większy poziom niż van der Vaart i Sneijder w jego wieku. W dodatku jest bramkostrzelnym zawodnikiem i nie ustępuje pod tym względem obu Holendrom – oznajmił Morten Olsen.

Całą trójkę łączą dwa fakty: każdy z nich jest wychowankiem Ajaksu Amsterdam i każdy z nich zanotował ponad sto występów dla holenderskiego klubu. Warto zwrócić uwagę także, że Rafael van der Vaart opuścił Ajaks jak miał 22 lata, Wesley Sneijder odszedł będąc rok starszy od swojego rodaka. Duńczyk ma obecnie 21 lat i już teraz najchętniej sięgnąć po niego chce Borussia Dortmund. Obok niej ustawia się także Liverpool i Tottenham Hotspur, zaś umowa wiąże go do czerwca 2014 roku.

Czytaj więcej o: Holandia, Ajax Amsterdam, Wesley Sneijder, Rafael Van der Vaart, Eriksen Christian

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (6)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze